İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Akman'a 2,5 yıl hapis

Akman'a 2,5 yıl hapis
Akman'a 2,5 yıl hapis

Eski RTÜK Başkanı Zahid Akman'a 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

EDA HAN/ANKARA 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Davut Dursun, eski Başkanı Zahid Akman ve üye Abdurrahman Darendeli ''görevi kötüye kullandıkları'' gerekçesiyle 2 yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı.

RTÜK Başkanı Dursun ile halen üye olarak görev yapan eski Başkan Zahid Akman'ın da arasında bulunduğu 3'ü eski 9 RTÜK üyesi ve 5 bürokratının, ''idari yargı kararlarını uygulamamak suretiyle görevi kötüye kullandıkları'' iddiasıyla yargılandığı davada karar çıktı. Ankara 21. Asliye Ceza Mahkemesi, RTÜK Başkanı Dursun, eski Başkanı Akman ve üye Abdulvahap Darendeli'yi 2 yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, RTÜK Üyesi Mehmed Dadak ve eski üye Arif Merdol'ün 2 yıl 2 ay 10'ar gün, RTÜK Başkanvekili İlhan Yerlikaya, Üye Taha Yücel ile eski üyeler Şaban Sevinç ve Paşa Yaşar'ın ise 2 yıl 9 ay 10'ar gün hapisle cezalandırılmalarına karar verdi.


Sanıkların ayrıca, Türk Ceza Kanununun 53. maddesi uyarınca belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılması da kararlaştırıldı. Mahkeme, 5 bürokrat hakkında ise beraat kararı verdi.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.