Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Almanya'da camiler ziyaretçi akınına uğradı

Almanya'da ekim ayının ilk haftası düzenlenen "Açık Kapı Günleri" etkinliği kapsamında camiler, Alman vatandaşların akınına uğradı.

Almanyada camiler ziyaretçi akınına uğradı

04 Ekim 2017 14:59

Her yıl düzenlenen "Açık Kapı Günleri" etkinliğinin bu yılki teması "İyi komşuluk, daha iyi toplum" olarak belirlendi. Bu çerçevede camilere akın eden Almanlara İslamiyet ve camiler hakkında rehberler tarafından bilgi verildi. İslamiyet ve terör konuları hakkında bilgi almak isteyen ziyaretçilere terörün dinlerle bir bağlantısı olmadığı aktarıldı. 1977 yılından beri düzenlenen "Açık Kapı Günleri" etkinliğinde ziyaretçilere çeşitli ikramlar dağıtılırken, merak edilen sorular da cevaplanıyor. Düzenlenen konferanslarla da Alman vatandaşlarına İslamiyet hakkında bilgi aktarılıyor.

Almanya'nın en büyük dini kuruluşlarından biri olan Diyanet İşleri Türk İslam Birliğinin (DİTİB), "Açık Kapı Günleri" etkinliği çerçevesinde İslam dini hakkındaki bilgi eksikliğini gidermeye ve toplumun ön yargılarından kurtulmasına yardımcı olmaya çalıştığı belirtilerek, Köln Merkez Cami'nin çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yaptığı bildirildi.

Mehmet Koca
 

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 32°C

 • Ankara

  Ankara 33°C

 • İzmir

  İzmir 32°C

 • Bursa

  Bursa 33°C

 • Trabzon

  Trabzon 27°C

TÜMÜ
Reklamı Geç