İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Alternatif tıp ve tatil Didim'de Sağlık Merkezi'nde buluşuyor

Alternatif tıp ve tatil Didim'de Sağlık Merkezi'nde buluşuyor
Alternatif tıp ve tatil Didim'de Sağlık Merkezi'nde buluşuyor

Aydın’ın Didim ilçesi Akbük Beldesi’nde 35 bin dönümlük bir arazinin üzerine kurulan Himalaya Sağlık ve Tatil Merkezi, Asem Group tarafından hayata geçiriliyor.

Asem Group Yönetim Kurulu Başkanı Nizam Hatipoğlu, “Projemizi oluştururken öncelikle insanlığın ihtiyaçlarına, gelecek yaşamımızda değişen öncelikli konularına odaklandık ve projede tüm Dünya'nın en önemli sorunu olan sağlığı merkeze aldık” dedi.


TUZ TERAPİSİNİN OLUMLU ETKİLERİ
Alternatif Tıpta Himalaya Tuzu Devrimi yaptıklarını belirten Hatipoğlu, himalayanın önemine tarihi vurgu yaptı:
“Himalaya kristal tuzunu, diğer kaya tuzlarından ayıran özellikleri yüksek basınç altında kristalleşmiş olması, bundan dolayı molekül yapısının küçülmüş olması ve hücre içine girebilmesidir. Suda çözündüğünde de milyonlarca yıldır içinde hapsettiği bu güneş enerjisini tekrar suya verip bu kuruma esnasında güneş enerjisini içinde depolar”.
Dünyanın pek çok yerinde astım hastalarının tuz mağaraları, tuz odaları gibi terapi yöntemlerini kullanmakta olduğunu belirten Hatipoğlu, “Bu doğal terapilerle solunum yolu hastalıklarına karşı ilerleme kaydettikleri gözlendi. Dünyada birçok üniversite tarafından olumlu etkileri kanıtlanan tuz terapisi ile özellikle astım hastaları düzenli kürlerden sonra yaşam kalitelerinde ciddi bir iyileşme hissettiklerini belirtti. Tuz terapisinin ayrıca iç organlarda biriken sigaranın kalıntılarından ve bakterilerden arınmaya yardımcı olduğu ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği de söyleniyor” diye konuştu.


SPASTİK VE OTİSTİK ÇOCUKLARA TEDAVİ DESTEĞİ
Projede özellikle spastik ve otostik çocuklara yönelik çalışma yaptıklarını bildiren Asem Group Yönetim Kurulu Başkanı Nizam Hatipoğlu, “Refleksoloji ayak tabanındaki sinir uçlarının uyarılarak ilgili organları canlandırma amacı gütmektedir. Spaztizelerin gevşemesi, oturma başta olmak üzere birçok fiziksel gelişmeye sebep olmaktadır. Gelişim geriliği olan çocuklarda da zihinsel ve fiziksel gelişimi desteklemektedir. Yakın zamanda yapılan araştırma sonucunda Rusya'da bebeklere uygulanan bu yöntemin bebeklerin kabızlık sorununun çözümlendiği, zihinsel ve fiziksel gelişimlerini yaşıtlarına göre daha çabuk sağladığı bulgularına ulaşılmıştır. Denge kaybının, görme bozukluklarının giderilmesinde, erken yaşlanmanın geciktirilmesinde, kadın hastalıklarının tedavisinde, diyabet hastalığının tedavisinde, troid dengesinin sağlanmasında, algı ve hafızanın artırılmasında da tedaviye yardımcı olduğu gözlemlenmiştir” ifadelerini kullandı.


DENİZ SUYU MİNERALLERİNİN CANLANDIRICI ETKİSİ
Thalasso-terapinin canlandırıcı etkisini anlatan Hatipoğlu, “Thalasso-terapi deniz yosunu gibi denizin pek çok değişik özelliği ve sıcaklığı kullanılarak yapılan bir “yeniden canlandırma” terapisidir. Aerosol marin, yosun maskesi, hidro masaj, su jimnastiği, multi-jet banyo ve basınçlı duş thalasso terapinin bakım ve uygulamalarından sadece birkaçıdır. Romatizma ve artroz tedavisi, dolaşım ve solunum yolları tedavisi, egzama ve sedef gibi cilt hastalıkları, stres, kemik erimesi, kalp ve damar hastalıkları gibi birçok hastalığın tedavisine yardımcıdır” dedi.


‘OZON TEDAVİSİ, SAĞLIK MERKEZİ'NDE ÖNEMLİ BİR YER TUTUYOR'
Ozon gazı terapisinin eski bir tedavi şekli olduğunu anımsatan Hatipoğlu, “Günün stresini atma, rahat uyuma, kronik yorgunluk sendromundan kurtulma, başta kanser, kalp hastalıkları, mantar, iyileşmeyen yaralar, diyabet, astım, damar tıkanıklıkları ile Multiple Skleroz, Alzheimer, Parkinson gibi nörolojik hastalıklara, Hepatit ve AIDS'e bağlı hastalıkların tedavisine yardımcı olmaktadır. Ozon tedavisi de projede önemli bir yertutmaktadır” diye konuştu.


PROJENİN \%85'İ YEŞİL ALAN
Sağlık Merkezi'ni hem alternatif tatil hem de alternatif tıp olarak görülebileceğini ifade eden Hatipoğlu, “Proje alanının \% 85'i yeşil alan ve 30 ana bina var. Toplam 301 ünite, sağlık merkezi, tuz mağaraları, refleksoloji yürüyüş parkuru, ozon terapi merkezleri, kafe ve restoranlar, çocuk oyun alanları ve kreş, spa merkezleri, cami, alışveriş merkezleri, çok amaçlı toplantı salonu, açık ve kapalı spor alanları, açık ve kapalı yüzme havuzları, eğlence merkezleri, otel, yürüyüş parkurlarından oluşuyor” ifadelerini kullandı. Hatipoğlu, “35.000 metrekare arazi üzerine kurulacak kadın ve erkek ayrı tasarlanan ve muhafazakar ailelerin yoğun olarak tercih ettiği Grand Himalaya Sağlık ve Tatil Merkezi, 1+0, 1+1, 2+1, 2+1 dubleks, 3+1 dubleks 4+1(Villa) seçeneklerini sunuyor” dedi.
 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.