Balık ölümlerinde analiz raporu bekleniyor

Adana Valiliği, Seyhan Nehri'nin Akdeniz'e döküldüğü alandaki balık ölümlerine ilişkin başlatılan inceleme sonucunda alınan numunelerin laboratuvara gönderildiğini ve değerlendirme yapmak için analiz çalışmalarının sonuçlanmasını beklediklerini bildirdi.

Balık ölümlerinde analiz raporu bekleniyor

22 Eylül 2016 10:53

Mersin'in Tarsus ilçesindeki Baharlı Mahallesi civarında Seyhan Nehri'nin Akdeniz'e döküldüğü noktada yoğun miktarda balık ölümü görülmüştü. Adana Valiliği'nin konuyla ilgili başlattığı çalışma sonucunda kıyıya vuran balıkların kefal cinsi olduğu belirlenirken, diğer su canlıları ve balık türlerinde ölüm olmadığı tespit edildi.
Balıkların ölüm sebebini incelemek için su ve ölü balıklardan numune alındığı belirtilen valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Seyhan Nehri'ne bağlantısı bulunan DSİ drenaj kanalları boyunca denetim yapılmış ve bu kanallara atık su deşarjı yapan sanayi tesisleri ile kentsel atık su arıtma tesisi denetlenerek atık su arıtma sistemlerinin çalıştırılmakta olduğu görülmüştür. Ayrıca bu tesislerden Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği çerçevesinde atık su numuneleri alınarak analiz için yetkili laboratuvarlara gönderilmiştir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nce ölü balıklardan numune alınarak analiz yapılması için il dışında bulunan bir laboratuvara gönderilmiştir. Analiz sonuçları henüz gelmemiştir. İl Müdürlüğümüz ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nce alınan numunelere ait analizlerin sonuçlanması belirli bir süre gerektirdiğinden analiz sonuçları beklenmektedir. İl Müdürlüğümüz elemanları tarafından denetimlerimiz sıkı bir şekilde devam etmekte olup, alınan atık su numunelerine ait analizlerin sonuçlanmasının ardından, balık ölümleri hakkında nihai bir değerlendirme yapılabilecek. 

Nuri Pir


BAKMADAN GEÇME
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 27°C

 • Ankara

  Ankara 25°C

 • İzmir

  İzmir 28°C

 • Bursa

  Bursa 28°C

 • Trabzon

  Trabzon 23°C

TÜMÜ
Paykasa
Paykasa satın alma ve paykasa bozdurma işlemleri için en uygun paykasa fiyatları
Vivi rent a car
vivi.com.tr
Rent a car firmalarının arabalarını %15 indirimli kiralayın. Kampanyalı fiyatlar için vivi'ye göz atın.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Whatsapp İletişim:
0548 891 06 34

BT Magazin
Günlük Bilişim ve
Teknoloji Blogu
btmagazin.net
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Elektronik Sigara Modelleri
İndirimli Elektronik Sigara
www.elektroniksigara.ist

Mavi Kadın
Kadınların merak ettiği ve
ilgi duyduğu tüm konular
www.mavikadin.com