İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Balıkesir'de genel seçim

Balıkesir'de genel seçim
Balıkesir'de genel seçim

Balıkesir'de seçim sonuçlarına göre milletvekili dağılımı 3-3-2 şeklinde olurken, Balıkesir'in 11 ilçesinde AK Parti, 9 ilçesinde ise CHP 1. sırada yer aldı.

7 Haziran Genel seçimleri sonuçlarına göre Balıkesir'in 8 milletvekili dağılımı 3 AK Parti, 3 CHP ve 2 MHP şeklinde oldu. Buna göre; AK Parti'den Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu; CHP'den Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça; MHP'den ise İsmail Ok ve Recep Çetin milletvekili olmaya hak kazandı. 20 ilçesi bulunan Balıkesir'in 11 ilçesinde AK Parti, 9 ilçesinde ise CHP en çok oy alan parti oldu.

Balıkesir il genelinde seçime katılım yüzde 88 oranına ulaşırken, 907 bin 214 seçmenden AK Parti 305 bin 581 oy, CHP 267 bin 673, MHP 159 bin 267, HDP 24 bin 121 oy aldı. AK Parti, Balıkesir'in Altıeylül, Balya, Bigadiç, Dursunbey, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Savaştepe ve Sındırgı ilçelerinde 1. parti oldu. CHP ise Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Edremit, Erdek, Gömeç, Manyas, Marmara Adası ve Susurluk'ta en başarılı parti oldu.

BAHADIR DEMİRÇEVİREN
 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.