İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Balıkesir'in milletvekili dağılımı 3-3-2 oldu

Balıkesir'in milletvekili dağılımı 3-3-2 oldu
Balıkesir'in milletvekili dağılımı 3-3-2 oldu

7 Haziran 2015 genel seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre Balıkesir'in 8 milletvekili AK Parti 3, CHP 3 ve MHP 2 şeklinde dağıldı.

Balıkesir'de oy sayım işlemi sürüyor. Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti 3, CHP 3 ve MHP 2 milletvekilini Balıkesir'den Meclis'e gönderdi. Buna göre AK Parti'den Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı ve Ali Aydınlıoğlu; CHP'den Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça ve MHP'den İsmail Ok ile Recep Çetin milletvekili oldu.
Seçim sonuçlarını değerlendiren CHP Balıkesir İl Başkanı Mete Erol, "Henüz daha oy sayımı bitmedi, sayılan sandıklar var. Ancak 252 bin civarında bir oyumuz var. Bu da oyumuzu ve milletvekili sayımızı koruduğumuzu gösteriyor. Açılmayan sandıklardan çıkan oylarla da sayımız biraz daha artacaktır" dedi.

MHP Balıkesir İl Başkanı Argun Atıcı ise, Balıkesir'de milletvekili sayısını 1 arttırdıklarını kaydetti. Atıcı, "Biz partimizi başarılı olarak görüyoruz, ancak hedef yönü ile bakarsak daha yukarıları hedefliyorduk. 1 milletvekili iken artık 2 milletvekili durumundayız. Balıkesir'de başarılıyız. Yeterli mi, değil. Başarının daha yüksek olması için kendi aramızda görüşüp değerlendirmeler yapacağız" şeklinde konuştu.

AK Parti Balıkesir İl Teşkilatı'nın ise önümüzdeki saatlerde geniş bir açıklama yapacağı kaydedildi.  

BAHADIR DEMİRÇEVİREN

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.