Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Balıkesir'in milletvekili dağılımı 3-3-2 oldu

7 Haziran 2015 genel seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre Balıkesir'in 8 milletvekili AK Parti 3, CHP 3 ve MHP 2 şeklinde dağıldı.


07 Haziran 2015 22:30

Balıkesir'de oy sayım işlemi sürüyor. Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti 3, CHP 3 ve MHP 2 milletvekilini Balıkesir'den Meclis'e gönderdi. Buna göre AK Parti'den Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı ve Ali Aydınlıoğlu; CHP'den Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça ve MHP'den İsmail Ok ile Recep Çetin milletvekili oldu.
Seçim sonuçlarını değerlendiren CHP Balıkesir İl Başkanı Mete Erol, "Henüz daha oy sayımı bitmedi, sayılan sandıklar var. Ancak 252 bin civarında bir oyumuz var. Bu da oyumuzu ve milletvekili sayımızı koruduğumuzu gösteriyor. Açılmayan sandıklardan çıkan oylarla da sayımız biraz daha artacaktır" dedi.

MHP Balıkesir İl Başkanı Argun Atıcı ise, Balıkesir'de milletvekili sayısını 1 arttırdıklarını kaydetti. Atıcı, "Biz partimizi başarılı olarak görüyoruz, ancak hedef yönü ile bakarsak daha yukarıları hedefliyorduk. 1 milletvekili iken artık 2 milletvekili durumundayız. Balıkesir'de başarılıyız. Yeterli mi, değil. Başarının daha yüksek olması için kendi aramızda görüşüp değerlendirmeler yapacağız" şeklinde konuştu.

AK Parti Balıkesir İl Teşkilatı'nın ise önümüzdeki saatlerde geniş bir açıklama yapacağı kaydedildi.  

BAHADIR DEMİRÇEVİREN

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (1)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 33°C

 • Ankara

  Ankara 32°C

 • İzmir

  İzmir 33°C

 • Bursa

  Bursa 31°C

 • Trabzon

  Trabzon 28°C

TÜMÜ
Reklamı Geç