Bilal Erdoğan'dan kaset yorumu

Başbakan Erdoğan'ın oğlu Necmettin Bilal Erdoğan, son dönemde ortaya çıkan kaset olaylarının, partilerin içişleri olduğunu belirterek, "Bunlar, partilerin iç meseleleri, bir komplo veya başkaları yapmıştır diye düşünmüyorum" dedi.


24 Mayıs 2011 14:34

VOLKAN KAYALAR/İSTANBUL

Necmettin Bilal Erdoğan, AK Parti 3. Bölge Milletvekili Adayı Avukat Bülent Turan'ın "Siyasete Bir Mola" adlı sergisinin Bağcılar'daki açılış törenine katıldı. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve milletvekili adaylarının da hazır bulunduğu etkinlikte konuşan Bülent Turan, "Biz bugün burada hayata bir renk katmak için bulunuyoruz. Siyasetçinin hayatının sadece parti programları ve teşkilat olmadığı, onların da ailesi olduğu, onların da sanata ilişkin bir dertleri olduğunu vurgulamak için buradayız" dedi.

Açılışın ardından adaylarla birlikte sergiyi gezen Necmettin Bilal Erdoğan'a basın mensupları yoğun ilgi gösterdi. Erdoğan, kendisine yöneltilen sorular üzerine, "Bugünden itibaren İstanbul'daki bazı seçim çalışmalarına katılacağım. Halkımızın teveccühünü görmüş ve iktidara aday olan bir partinin mensubu olarak burada olmak mutluluk verici" diye konuştu.
AK Parti'nin seçimdeki oy hedefinin sorulması üzerine Necmettin Bilal Erdoğan, "Bizim hedefimiz yüzde 50 ama Allah'ın izniyle yüzde 45 taban olarak gözüküyor şimdilik. Buradan ne kadar yukarıya çıkacağımız, seçimdeki gayretlerimize bağlı. Çok umutluyuz. Adeta yeni anayasa yapılması konusunda halkımızın güvenoyunu alarak yola çıkan bir iktidar olacağız" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, son dönemde ortaya çıkan kaset olaylarının, partilerin içişleri olduğunu söyledi. Ortaya çıkan kasetlerin, partilerin kendi içlerindeki sıkıntıların yansıması olduğunu belirten Necmettin Bilal Erdoğan, "Onun dışında diğer partilerin bunlarla ilgili yorum yapmasını doğru bulmuyorum. Halkımız gereken yorumu, eğer oyunu etkileyecek bir durum olarak görürse seçimde yapacaktır. Bunlar, partilerin iç meseleleri, bir komplo veya başkaları yapmıştır diye düşünmüyorum. Çünkü bir parti uzun süredir iktidara gelemiyorsa, uzun süre başarı sağlayamıyorsa, lideri de sorgulanır. Bununla ilgili farklı şeyler de devreye girebilir. Bunlar iç meseleler, başka bir siyasi partinin bunları siyasete alet etmesini doğru bulmuyorum" açıklamasında bulundu.

Erdoğan, "Siyasete girecek misiniz?" sorusuna, "Ben eğitimime devam ediyorum. Şu an katkıda bulunmak için buradayım" yanıtını verdi.

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 23°C

 • Ankara

  Ankara 24°C

 • İzmir

  İzmir 27°C

 • Bursa

  Bursa 27°C

 • Trabzon

  Trabzon 23°C

TÜMÜ
Reklamı Geç