Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

BYEGM’den kınama

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), terör örgütlerinin propagandasını ‘gazetecilik faaliyeti’ olarak lanse etmeye çalışarak savunanların, sahteciliği ortaya çıkaran basın kuruluşlarına karşı ‘darağacı-urgan’ söylemiyle tehditler savurmasının demokrasinin özüne yapılmış doğrudan bir ihanet olduğunu bildirdi.

BYEGMden kınama

06 Aralık 2017 22:37

BYEGM’den yapılan açıklamada, "Türkiye’yi yurt içi ve yurt dışında, her fırsatta ve her platformda, sözde ifade özgürlüğü savunucusu kisvesine bürünerek şikayet edenlerin terör örgütlerinin propagandasını ‘gazetecilik faaliyeti’ olarak lanse etmeye çalışarak savunanların sahteciliği ortaya çıkaran basın kuruluşlarına karşı ‘darağacı-urgan’ söylemiyle tehditler savurması, öncelikle demokrasinin özüne yapılmış doğrudan bir ihanettir. Merhum Menderes’i, merhum Hasan Polatkan’ı, merhum Fatin Rüştü Zorlu’yu zalimce idam eden, 7 Haziran seçimi öncesi ‘bazı medya kuruluşlarına el koyacakları’ açıklamalarını fütursuzca yapan bu malum zihniyet -aradan geçen bunca zamana rağmen- belli ki demokrasiyi “darağacı ve zorla el koymak” olarak algılamaya devam etmektedir” denildi.

Açıklamada, “15 Temmuz hain darbe girişimine karşı mücadeleyi rahat koltuklardan TV izleyerek değil, ‘kelleyi koltuğa alarak’ veren yerli ve milli kahraman basınımız bu tip tehditlerden yılmayacak, palavraya karnı tok milletimizin yanında, tüm gerçekleri dile getirerek yer almaya devam edecektir. Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü olarak saygın medya kuruluşlarımıza yöneltilen bu tip pervasızca tehditleri bir kez daha kınıyoruz” ifadeleri yer aldı.  

Musa Erdoğan

Etiketler: BYEGM, kınama

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 33°C

 • Ankara

  Ankara 30°C

 • İzmir

  İzmir 34°C

 • Bursa

  Bursa 34°C

 • Trabzon

  Trabzon 27°C

TÜMÜ
Reklamı Geç