CHP’den MHP’ye sert eleştiri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Biz hukuk dışına çıkılmasın diye uğraşıyoruz. MHP’liler de -AKP’nin yedek partisi olabilir miyiz- derdinde herhalde” dedi.

CHPden MHPye sert eleştiri

22 Eylül 2016 14:47

CHP’nin kurduğu ‘Emek Büroları’ çalışmasına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Bursa’da FETÖ operasyonlarıyla ilgili konuştu. MHP’yi de eleştiren Ağbaba, OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler için Anayasa Mahkemesi’ne başvuracaklarını bir kez daha yeniledi. Bu süreçle ilgili CHP’ye eleştiren MHP’ye tepki gösteren Ağbaba, “Bu dönemde çıkan KHK’ların tamamı OHAL’i de aşan kararları da kapsıyor. Bununla ilgili Anayasa Mahkemesi’ne yarın başvuru yapacağız. Biz hukuk dışına çıkılmasın diye uğraşıyoruz. Karşımıza MHP sözcüleri çıkıyor ve diyorlar ki OHAL KHK’larıyla ilgili Anayasa Mahkemesi’ne başvurulmazmış. Anayasa Mahkemesi kararlarını bilmeden konuşamayacaklarına göre, bunun tek bir izahatı var. Malum, Cumhurbaşkanı Newyork’ta yedek vekillik diye bir şey ortaya attı. MHP’liler de AKP’nin yedek partisi olabilir miyiz derdinde herhalde. ‘AKP, FETÖ’cü vekilleri ayıklar da iktidar olma çoğunluğunu yitirirse AKP’nin koalisyon ortağı olur muyuz’ diye şimdiden MHP, CHP’ye saldırıyor. Dünyanın hiçbir yerinde muhalefete muhalefet edilerek muhalefet yapılmaz. MHP geçmişte olduğu gibi açıkça ilan etmişti, bu dönemde de Recep Tayyip Erdoğan’ın güdümüne girmiş durumda” diye konuştu.

"TEMAS ETMEYEN TEK KİMSE YOKTUR"

FETÖ operasyonlarına değinen Ağbaba, FETÖ’nün siyasi ayağının da deşifre edilmesi gerektiğini söyledi. Bu konuda hükümeti eleştiren Ağbaba, “Darbeyle ilişkili kurumlar sendikalar kapatıldı ama ama siyasi ayağına dokunulmadı. Dokunurlarsa ilk kapatılacak kurum AK Parti’dir. AK Parti’de bu örgüte kol kola girmeyen, temas etmeyen bir tek kimse yoktur. AKP’de FETÖ ile ilişkili olmayan bir tek kimse yok. Milletvekilleri, belediye meclis üyeleri, belediye başkanları, Bursa dahil ilişkisi olmayan tek kimse yoktur. İş adamlarını temizleniyor, hekimler temizleniyor. Hodri meydan diyoruz. Cesareti olan araştırır kimin içinde FETÖ’cü var ise onları da temizleyelim. Mutlaka bu siyasi ayağa ortaya çıkartılmalıdır” dedi.

Etiketler: chp, MHP


BAKMADAN GEÇME
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 24°C

 • Ankara

  Ankara 20°C

 • İzmir

  İzmir 26°C

 • Bursa

  Bursa 23°C

 • Trabzon

  Trabzon 20°C

TÜMÜ
Paykasa
Paykasa satın alma ve paykasa bozdurma işlemleri için en uygun paykasa fiyatları
Vivi rent a car
vivi.com.tr
Rent a car firmalarının arabalarını %15 indirimli kiralayın. Kampanyalı fiyatlar için vivi'ye göz atın.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Whatsapp İletişim:
0548 891 06 34

BT Magazin
Günlük Bilişim ve
Teknoloji Blogu
btmagazin.net
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Elektronik Sigara Modelleri
İndirimli Elektronik Sigara
www.elektroniksigara.ist

Mavi Kadın
Kadınların merak ettiği ve
ilgi duyduğu tüm konular
www.mavikadin.com