İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

CHP'li kadınlar, kadına şiddeti protesto etti

CHP'li kadınlar, kadına şiddeti protesto etti
CHP'li kadınlar, kadına şiddeti protesto etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Kadın Kolları Başkanı Rukiye Çinkılıç, 2014 yılının ilk 10 ayında 255 kadının öldürüldüğünü söyledi.

Ellerinde çeşitli dövizler bulunan grup, Abidin Dino Parkı'nda toplandı. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan'ın basın bildirisini okuyan Rukiye Çinkılıç, 2013 yılında 237, 2014 yılının ilk 10 ayında ise 255 kadının öldürüldüğünü belirtti. İçlerinden 12 kadının tehdit edildiği için koruma başvurusu yapmasına rağmen, gerekli önlemlerin alınmaması sebebiyle hayatını kaybettiğini öne süren Çinkılıç, bu yıl 101 kadının iş cinayetine kurban gittiğini kaydetti.

"KADINLAR YAŞASIN DİYE, YAŞASIN KADINLAR"
Dünyanın her tarafında kadınların aynı haklar için mücadele verdiğini anlatan Rukiye Çinkılıç, "Kadınların evde, sokakta ya da çalıştığı yerlerde kadın oldukları için yaşadıkları baskı, şiddet ve sömürünün arkasında, ideolojik bir saldırının olduğunun bilincindeyiz ve kadınların sahip olduğu tüm farklılıklarına rağmen maruz kaldıkları sömürünün aynı olduklarını biliyoruz. Kadınları yok sayan, onun emeği ve bedeni üzerinde hak iddia eden bu zihniyete karşı, bulunduğumuz her noktada kadın olmak ortak paydasında örgütlenerek ve dayanışma ilişkilerimizi güçlendirerek mücadele edeceğiz. Kadınlar yaşasın diye, yaşasın kadınlar" diye konuştu. 

NURİ PİR
ADANA

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.