Çöp kutusunun başında meyve beklediler

Sivas'ta mevsimlik işçi olarak çalışan 5 kişilik Güllüoğlu ailesinin marketlerin çöpe atacağı meyveleri çöp konteynerinin başında beklemeleri görenlerin içini sızlattı.

Çöp kutusunun başında meyve beklediler

18 Haziran 2017 15:46

Karabük'te yaşayan Güllüoğlu ailesi çapa yapmak için mevsimlik işçi olarak Sivas'a geldi. Burada tarlalarda çalışan aile geçim sıkıntısı nedeniyle çöpten yiyecek toplamaya başladı. Tarladan geldikten sonra akşam karanlığında çöplerde yiyecek toplayan ailenin çöp konteyneri önünde marketlerin çöpe atacağı meyveleri beklemesi görenlerin içini sızlattı.

Eşi Sevda ve çocuklarıyla çöp konteynerinin başında bekleyen 32 yaşındaki baba Tuncay Güllüoğlu Sivas'ta çadırda Karabük'te ise kirada yaşadıklarını söyledi. Tarlada çalışmak için Sivas'a geldiğini anlatan Güllüoğlu, "Çöp konteynerine yiyecek toplamaya geldim. Market çöpe erik falan döküyor. Bizde onları alıp eve götürüp yiyoruz" dedi.

3 tane çocuğu olduğunu belirten Güllüoğlu, "Kızım utancından buraya gelmedi. Utanıyor bu durumdan o yüzden sokaklara gelmek istemedi. Çadırda kaldı" diye konuştu. 

Veysel Korkmaz

Etiketler: Çöp kutusu, meyve, Sivas

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (1)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 22°C

 • Ankara

  Ankara 24°C

 • İzmir

  İzmir 27°C

 • Bursa

  Bursa 25°C

 • Trabzon

  Trabzon 18°C

TÜMÜ
Reklamı Geç