İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Dijital fuar Nettexpo ilk fuar hazırlıklarına başladı

Dijital fuar Nettexpo ilk fuar hazırlıklarına başladı
Dijital fuar Nettexpo ilk fuar hazırlıklarına başladı

Nettexpo.com tarafından 17 Temmuz-17 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Makine ve Teknolojileri fuarının dijital ortamda hazırlıklarına başlandığı duyuruldu.

Nettexpo.com tarafından 17 Temmuz - 17 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Makine ve Teknolojileri fuarı dijital ortamda hazırlıklarına başlandığı açıklandı. Portal üzerinden düzenlenen fuarda sanayi kuruluşları normal bir fuar alanı gibi ürünlerini, fabrikalarını 360 derece gezi imkanı ile tanıtma fırsatı bulabilecek. Firma yetkililerinin kartvizitlerini QR kodu ile gönderme kolaylığının da sunulduğu fuarda iletişim kanallarının güçlü bir şekilde kullanıldığı bilgilendirme sistemi de kurulacağı aktarıldı. Portal, normal bir fuara göre 100 kat fazla ziyaretçiyi yüzde 99 oranındaki maliyet tasarrufu ile şirketlerle buluşturmaya hazırlanıyor. KOBİ'lerden dev sanayi kuruluşlarına kadar ticaret hayatının en büyük sorunları arasında yer olan pazar arayışını sona erdiren portal, tek dijital fuar olma özelliğini taşıyor.

“Dijital fuar için iletişim kanallarının hepsi kullanılacak”

Metropolitan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Metehan Ömer Solak, ziyaretçilerin dünyanın her hangi bir yerinden tablet, telefon ve pc üzerinden dijital olarak istedikleri hall' de gezme imkanı sunduklarını bunun yanı sıra firma logolorı üzerinden de istedikleri firmayı ziyaret ederek bilgi alma fırsatını yakaladıklarını söyledi. Aynı anda 5 kişinin görüntülü konuşabileceği interaktif toplantı imkanı sayesinde uzak mesafelerin dezavantajını ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirten Solak, “Nettexpo.com da şirketler, ziyaretçilerine e-katalog sunabilecek ve dileyen bu katalogu PDF formatında da indirme imkanı bulunacak. Portal üzerinden sunulan ayrıcalıkların tüm dünyada duyurulacağı ve yurt dışından da katılımların sağlanacağı dijital fuar için iletişim kanallarının tümünün kullanılması hedefleniyor. Sadece Türkiye' de değil, Dünya genelinde de hedeflenen pazarların elde edilmesini sağlamak amacı ile ülkelerin basın kuruluşlarında da yayınlanacak reklamlarla dijital fuar tüm dünya ya taşınacak. Fuarı sanal ortama taşıyan portal, günümüz iletişim araçlarının en güçlüsü haline gelen sosyal medyayı da aktif şekilde kullanarak dünya çapında sosyal medyada yapılacak çalışma ile katılımcı ve ziyaretçi sayısında artış sağlamayı planlamaktadır” dedi.

“Fuara yüzde 70 devlet desteği var”

Fuar merkezlerindeki bir fuara göre yüz misli daha fazla ziyaretçiyi online ortamda buluşturmaya hazırlandıklarını aktaran Solak, “Dijital fuar sayesinde şirketlerin yüzde 99 tasarruf etmesi hedeflenmiştir. Fuarlara harcanan paranın yüzde 10'luk kısmı ile portala giriş yapan şirketler, yapmış oldukları harcamanın yüzde 70'lik kısmını devlet teşviki kapsamında geri alarak daha ekonomik şartlarda daha geniş kitlelere ulaşma fırsatı bulacaktır” diye konuştu. Solak, normal fuarda yapılan nakliye, yolculuk, konaklama, yemek, hostes, stant, promosyon ve ikram gibi masrafları sıfıra indirdiğini, katılımcıların yapacağı harcamanın yüzde 70'lik kısmının devlet teşviki olduğundan şirketlerin neredeyse hiçbir masraf yapmadan ürünlerini sergileyebileceğini ifade etti. 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.