İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Dünya 3'üncüsü Kürek Milli Takımı yurda döndü

Dünya 3'üncüsü Kürek Milli Takımı yurda döndü
Dünya 3'üncüsü Kürek Milli Takımı yurda döndü

Hollanda’nın Amsterdam şehrinde yapılan Dünya Büyükler Kürek Şampiyonası'nda dünya 3'üncüsü olan kürekçilerimiz yurda döndü.

Amsterdam'da 2014 Dünya Büyükler Kürek Şampiyonası'nda Bayram Sönmez, Burak Özdemir, Cem Yılmaz, Ahmet Yumrukaya, Kaan Şahin, Kaan Mert Kartal, Hüseyin Kandemir, Engin Özkan ve Doğşah Bölük'ten oluşan 8 Tek Hafif Kilo Milli Takımı bronz madalya kazandı. Kürek Milli Takımı dünya 3'üncüsü olarak tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Akşam saatlerinde Amsterdam'dan İstanbul'a gelen milliler başarılarını havalimanında madalyalarını takarak kutladı.

Kürek Milli Takımı Antrenörü Sonat Doğan, bu başarının büyükler kategorisinde kazanılan ilk madalya olduğunu söyledi. Doğan, “8 tek ekibimiz dünya 3'üncüsü oldu ve bronz madalyayı ülkemize kazandırdı. 2 aydır yurtdışında kamptayız. Bundan önce 23 yaş altı dünya şampiyonası vardı. Orada da bir dünya ikinciliği, bir dünya dördüncülüğü, bir dünya altıncılığı kazandık. Çok çalıştık ve çok inandık. Ve bu zaferi ülkemize kazandırdık” şeklinde konuştu.

Bundan sonraki hedeflerinin olimpiyat olduğunu söyleyen Engin Özkan ise, “Güzel yarışlar çektik. İlk günkü yarışımız sıralama yarışıydı. Zaten sıralama yarışında güzel yarışlar çekeceğimizi hissettik. Takımın birbirine güveni de çok yüksekti. Kampta bunu gördük. Son yarışta takımın ruhu ve inancı yüksekti. Bu da küreğimize yansıdı ve sonucunu da madalya olarak getirdi” dedi.

KAMİL SELVİ 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.