Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

EFORT’un gezici Fellowship programının ilk etabı Bezmialem’de gerçekleşti

Avrupa’da Ortopedi ve Travmatoloji alanında bilimsel faaliyet ve eğitim programlarını organize eden “Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Birliği (EFORT)”, Gezici Fellowship 2017 Sonbahar Programı için merkez olarak Türkiye’yi seçti.

EFORTun gezici Fellowship programının ilk etabı Bezmialemde gerçekleşti

05 Ekim 2017 14:32

Fellowship Programı’nın ilk basamağını Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde gerçekleştiren 10 kıdemli asistanın bundan sonraki durağı İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı oldu. Acıbadem Üniversitesi’ndeki kadavra eğitim organizasyonu ile birlikte program çerçevesinde Ankara’ya geçecek olan kıdemli asistanlar Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı ile Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda eğitim faaliyetlerine devam edecek.
9 ülkeden 10 kıdemli asistanın katıldığı Fellowship Programı ilk olarak Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde başladı. Ortopedi ve Travmatoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Tuncay ve ekibi tarafından gerçekleştirilen 4 özellikli ameliyatı gözlemleyen ve güncel ortopedi konularında tecrübelerin de aktarıldığı 10 kursiyer bilgilerini ve deneyimlerini arttırma fırsatı yakaladı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Tuncay, “Fellowship Programı”nın uygulanacağı üniversiteler seçilirken eğitim seviyesi, teknolojik imkanları ve akademik kadrosu gibi kriterler göz önünde bulundurulmaktadır. Bu kriterler açısından yetkin olan Bezmialem’in Fellowship Programı için seçilmiş olmasından ve 10 kıdemli asistanı ağırlamaktan dolayı gurur duyduk. Bu sayede ülkemizi ve üniversitemizi tanıtma fırsatı bulduk. Hekimler, üniversitemizden ayrılırken çok mutlu ve memnun olduklarını belirttiler. Program çerçevesinde Bezmialem’den bilimsellik adına çok şey öğrendiklerini, Bezmialem’in sağlık hizmeti seviyesi ve bilimsel seviyesi kalitesi açısından çok yüksek olduğunu söylediler” dedi. 

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 31°C

 • Ankara

  Ankara 29°C

 • İzmir

  İzmir 33°C

 • Bursa

  Bursa 30°C

 • Trabzon

  Trabzon 28°C

TÜMÜ
Reklamı Geç