Eğitim-Sen üyeleri 19 Aralık’ta iş bırakma eylemi yapacak

Ünsal Yıldız, “Siyasal iktidar öyle bir toplu iş sözleşmesi yasası hazırlamıştır ki daha önceki sözleşmelerden çok daha olumsuz” dedi.

Eğitim-Sen üyeleri 19 Aralıkta iş bırakma eylemi yapacak

02 Aralık 2013 21:33

Eğitim-Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız, 19 Aralık tarihinde 1 günlük iş bırakma eylemine gideceklerini söyleyerek, “Siyasal iktidar öyle bir toplu iş sözleşmesi yasası hazırlamıştır ki daha önceki sözleşmelerden çok daha olumsuz” dedi.

Eğitim-Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız, sendikasının Kırklareli Şubesinde yaptığı basın toplantısına katıldı. Yıldız, toplantıda yaptığı konuşmasında 19 Aralık’ta tüm Türkiye genelinde 1 günlük iş bırakma eylemi yapacaklarının altını çizerek, “Konfederasyonumuz birkaç gün önce toplu iş sözleşmeleri süreci tartışmalarının bir parçası olarak, Aralık ayında önümüzdeki yıl bu ülkenin kaynaklarının nasıl kullanılacağının tespit edileceği bütçe görüşmelerine yeniden taraf olmak üzere haklarımızı ve taleplerimizi gündeme taşımak amacıyla bir iş bırakma kararı almıştır. Bu ülkeyle ilgili fotoğraf artık çok daha net. 2002 yılında iktidara gelen barıştan, hoşgörüden, katılımcılıktan bahseden ve bunları birer maske gibi kullanan siyasal iktidarın bu maskesi düşmüştür “ şeklinde konuştu.

Siyasal iktidarın yapmaya çalıştığının İslami Cumhuriyet kurmak olduğunu savunan Yıldız, “Siyasal iktidarın yapmaya çalıştığı şey, yeni bir Cumhuriyet’tir. İlan edilmemiş bir İslami Cumhuriyet’tir. Siyasal iktidar öyle bir toplu iş sözleşmesi hazırlamış ki daha evvelkinden çok daha olumsuzdur. Bu yıl içerisinde gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi süreci nasıl gerçekten rezil bir yasayla karşı karşıya olduğumuzu ortaya koymaktadır" dedi.

"EMEKÇİNİN MAAŞINA 300 TL ZAM YAPILMASINI İSTİYORUZ"
Sendika olarak emekçinin maaşına 300 TL zam yapılmasını, herkese iş ve ücret garantisi verilmesini istediklerini kaydeden Yıldız, "Siyasal iktidar hormonlu bir biçimde güçlendirdiği yandaş sendikayla oturmuş neredeyse hiçbir şey görüşmeden hatta masaya getirdiği rakamların gerisindeki bir rakamla sözde yetkili olan konfederasyon ile bize ait sözleşmeyi imzalamıştır. Masaya oturulacak, siyasal iktidarın söyledikleri yapılacak, imza atılacak ve kalkılacak. Kayıplarımızın telafisi için her kamu emekçisinin maaşlarına 300 lira zam verilmesini, herkese iş ve ücret güvencesi sağlanmasını, ek ödeneklerin emekliliğe yansımasını, maaşlarımızın vergi artışından etkilenmemesini, kadın emekçilere pozitif ayrımcılık uygulanmasını, baskı, tutuklama ve sürgüne son verilmesini istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

ŞAHİN GİN


YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 15°C

 • Ankara

  Ankara 16°C

 • İzmir

  İzmir 19°C

 • Bursa

  Bursa 22°C

 • Trabzon

  Trabzon 19°C

TÜMÜ
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com