İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Enerjinizi boşa harcamayın

Enerjinizi boşa harcamayın
Enerjinizi boşa harcamayın

3. Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı, 11 Mart Perşembe günü saat 10.00'da İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy'de üçüncü kez ziyaretçilerine kapılarını açıyor. 4 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak olan fuar, tüm güneş enerjisi sektörüne yönelik seminer ve panelleri ile göz dolduruyor.

Açılışını Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın yapacağı 3. Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı, temiz enerji konusunda tüm merak edilenlere cevap olacak.
Çok sayıda akademisyenin konuşmacı olarak katılacağı 3. Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı, ağırladığı ziyaretçi sayısı ile dikkatleri çekiyor. Türk sanayicilerinin ortak işbirlikleri gerçekleştirdiği ticari bir arena konumunda olan fuara bu sene 70'in üzerinde yabancı şirket katılıyor.

İstanbul'un coğrafyasından kaynaklı stratejik konum, fuar alanının havaalanına yakınlığı ve ulaşım kolaylığı, avantajlı coğrafyasının ihracata katkıları ile global ekonomik krizin bitiş eğilimi gösterdiği son günlerde 3. Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı, dünya çapında gelişimini sürdürmekte.


TÜM KURUMLAR BİLİNCİ YÜKSELTMEYE ÇALIŞIYOR


Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, Orman ve Köy İşleri Müdürlüğü, Elektrik İşleri Etüt İdaresi, Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu, Gensed, Marmara Belediyeler Birliği, Yeşil Ekonomi, Epa, Hesiad, CleanGlobe, Temiz Dünya, KOSGEB, TÜFOD, Aliağa Organize Sanayi Bölgesi ve çok sayıda yayın kuruluşunun katkıları ile düzenlenen 3. Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın açılış kurdelesini kesmesiyle ziyarete açılacak.

Türkiye'de bir ilk ondusolar paket güneş enerjisi sistemlerini, Türkiye'nin ilk Ekoevi'ni, profesyonel Telekom uygulamalarını, güneş pillerini ve kendi elektriğini üreten konutların çalışma şekillerini bulabileceğiniz fuar, "Buket Uzuner'in Edebiyat Depresyon ve Güneş Enerjisi" konulu söyleşisinin yanı sıra, gitarını güneşle çalan adam Taner Öngür ve Bulutsuzluk özleminden Nejat Yavaşoğulları'nın katılımlarıyla oldukça renkli geçecek.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.