İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Eurovision'a karşı Türkvizyon

Eurovision'a karşı Türkvizyon
Eurovision'a karşı Türkvizyon

Gaziantepli yerel sanatçı Adil Şan, Suriye Türkmenlerinin sesi olmak için Türkvizyon şarkı yarışmasına katılacak.

Yerel sanatçı Adil Şan, Avrupa'nın Eurovision'un karşılık Türklerin Türkvizyon şarkı yarışmasında Türkmenlerin sesi olmak için yarışacağını ifade etti. Yarışmanın sonucunda kazananın Türk birliği olacağını da dile getiren Şan, 19 Aralıkta finali yapılacak olan Türkvizyon şarkı yarışmasının, yaklaşık 100 tane kanalda canlı olarak herkesin izleyebileceğini belirterek, Türkmenlerin çektiği acıları herkesin söyleyeceği şarkıda hissedebileceğini söyledi.

“KİM KAZANIRSA KAZANSIN, SONUÇTA BİZİM EMMİOĞULLARIMIZ KAZANMIŞ OLUYOR”
Türk dünyası şarkı yarışmasına Suriye ve Bayırbucak adına katılacağını söyleyen Şan, bu yarışmanın 33 ülkenin katılımıyla yapıldığını ifade etti. Şan, “Burada Eurovision şarkı yarışmasının Türk dünyası olarak Türkvizyon yarışmasına 33 ülke katılıyor. Bu yarışmanın birincisi, Eskişehir dünyanın kültür başkenti iken, orada olmuştu. İkincisi, Tataristan'ın başkenti Kazan'da yapılmıştı. Bu yıl üçüncüsü İstanbul'da yapılıyor. Bu yarışmaya Allah'ın izniyle bir ilki gerçekleştirerek Bayırbucak ve Suriye Türkmenleri için katılacağız. Sağ olsunlar, Ankara'daki büyüklerimiz bizim ismimizi vermişler. Bu savaşın içinde bu savaşa rağmen, hayattan kopmadığımızı, hayatın devam ettiğini, işte müzikle, Bayırbucak'ın Kürtmen Dağ'ının, Suriye'nin, Halep'in sesi olacağız. Önemli olan, o yarışmada olmak, o yarışmadan kopmamak. Dereceye girmezsek te önemli olan Türk Birliğinin kazanmasıdır.

Böyle güzel bir organizasyonda olmaktan çok mutluyuz. Yarışmaya, Kırgızistan, Azerbaycan, İran Bulgaristan gibi 33 ülke katılıyor. İnşallah biz o yarışmaya güzel bir seremizle katılacağız. Eserimizin adını şimdiden vermeyelim sürpriz kalsın dedik. Yarışma 17 Aralıkta yarı final, finalde 19 Aralıkta canlı yayında verilecek. Yüze yakın yerel ve ulusal televizyonda insanlar bizi izleyebilecek. Organizasyonun, Yüze yakın kanalda canlı verilmesi, demek oluyor ki Bayırbucak'ın sesini, Türkmendağ'ın sesini, Türkmenlerin sesini bu yarışmada duyacağız. Bu savaşın içinde bizi düşünen ve bizi unutmayan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu durum bizi çok gururlandırdı. Bana verilen bu görevi en güzel şekilde, yerine getireceğime inanıyorum. Kim kazanırsa kazansın, sonuçta bizim emmioğullarımız kazanmış oluyor, Türklerdir Türk birliğidir. Bunu yılardır Avrupalılar yapıyordu. Bu da Türk versiyonudur” şeklinde konuştu.

KAZIM UZUNÖZ

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.