Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Eurovision'a karşı Türkvizyon

Gaziantepli yerel sanatçı Adil Şan, Suriye Türkmenlerinin sesi olmak için Türkvizyon şarkı yarışmasına katılacak.

Eurovisiona karşı Türkvizyon

15 Aralık 2015 15:42

Yerel sanatçı Adil Şan, Avrupa’nın Eurovision’un karşılık Türklerin Türkvizyon şarkı yarışmasında Türkmenlerin sesi olmak için yarışacağını ifade etti. Yarışmanın sonucunda kazananın Türk birliği olacağını da dile getiren Şan, 19 Aralıkta finali yapılacak olan Türkvizyon şarkı yarışmasının, yaklaşık 100 tane kanalda canlı olarak herkesin izleyebileceğini belirterek, Türkmenlerin çektiği acıları herkesin söyleyeceği şarkıda hissedebileceğini söyledi.

“KİM KAZANIRSA KAZANSIN, SONUÇTA BİZİM EMMİOĞULLARIMIZ KAZANMIŞ OLUYOR”
Türk dünyası şarkı yarışmasına Suriye ve Bayırbucak adına katılacağını söyleyen Şan, bu yarışmanın 33 ülkenin katılımıyla yapıldığını ifade etti. Şan, “Burada Eurovision şarkı yarışmasının Türk dünyası olarak Türkvizyon yarışmasına 33 ülke katılıyor. Bu yarışmanın birincisi, Eskişehir dünyanın kültür başkenti iken, orada olmuştu. İkincisi, Tataristan’ın başkenti Kazan’da yapılmıştı. Bu yıl üçüncüsü İstanbul’da yapılıyor. Bu yarışmaya Allah’ın izniyle bir ilki gerçekleştirerek Bayırbucak ve Suriye Türkmenleri için katılacağız. Sağ olsunlar, Ankara’daki büyüklerimiz bizim ismimizi vermişler. Bu savaşın içinde bu savaşa rağmen, hayattan kopmadığımızı, hayatın devam ettiğini, işte müzikle, Bayırbucak’ın Kürtmen Dağ’ının, Suriye’nin, Halep’in sesi olacağız. Önemli olan, o yarışmada olmak, o yarışmadan kopmamak. Dereceye girmezsek te önemli olan Türk Birliğinin kazanmasıdır.

Böyle güzel bir organizasyonda olmaktan çok mutluyuz. Yarışmaya, Kırgızistan, Azerbaycan, İran Bulgaristan gibi 33 ülke katılıyor. İnşallah biz o yarışmaya güzel bir seremizle katılacağız. Eserimizin adını şimdiden vermeyelim sürpriz kalsın dedik. Yarışma 17 Aralıkta yarı final, finalde 19 Aralıkta canlı yayında verilecek. Yüze yakın yerel ve ulusal televizyonda insanlar bizi izleyebilecek. Organizasyonun, Yüze yakın kanalda canlı verilmesi, demek oluyor ki Bayırbucak’ın sesini, Türkmendağ’ın sesini, Türkmenlerin sesini bu yarışmada duyacağız. Bu savaşın içinde bizi düşünen ve bizi unutmayan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu durum bizi çok gururlandırdı. Bana verilen bu görevi en güzel şekilde, yerine getireceğime inanıyorum. Kim kazanırsa kazansın, sonuçta bizim emmioğullarımız kazanmış oluyor, Türklerdir Türk birliğidir. Bunu yılardır Avrupalılar yapıyordu. Bu da Türk versiyonudur” şeklinde konuştu.

KAZIM UZUNÖZ

Etiketler: türkvizyon

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 31°C

 • Ankara

  Ankara 29°C

 • İzmir

  İzmir 33°C

 • Bursa

  Bursa 31°C

 • Trabzon

  Trabzon 27°C

TÜMÜ
Reklamı Geç