İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Fahrettin Koca kimdir, kaç yaşındadır? Yeni Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kimdir?

Fahrettin Koca kimdir, kaç yaşındadır? Yeni Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kimdir?
Fahrettin Koca kimdir, kaç yaşındadır? Yeni Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kimdir?

Fahrettin Koca kimdir? Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni sistemde Fahrettin Koca, yeni Sağlık Bakanı olarak yer aldı. Peki Fahrettin Koca kimdir, kaç yaşındadır? İşte Fahrettin Koca'ya dair ayrıntılar ve Fahrettin Koca'nın kariyeri...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabineyi açıklamasının ardından Fahrettin Koca, yeni Sağlık Bakanı oldu. Peki, Fahrettin Koca kimdir, kaç yaşındadır?

Konya'da doğan Fahrettin Koca, ilk ve orta eğitimini bu şehirde tamamladı. Lise öğretimini Bursa'da tamamlayan Koca, 1988'de İstanbul Üniversitesi'ni bitirerek, tıp doktoru unvanı aldı. Koca, evli ve 4 çocuk babasıdır.

İşte Fahrettin Koca'nın kariyeri...

Fahrettin Koca kimdir, kaç yaşındadır?  Fahrettin Koca, 1965'te Konya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini doğduğu kentte, liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde bitirdi. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 1988'de tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı. İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda tamamlayarak 1995'te Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu.

Koca, Çeşitli sağlık kurumlarında hekimlik ve medikal direktörlük görevlerinde bulundu. Kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü sağlık kurumlarında Türkiye'nin sağlıkta dönüşüm politikaları doğrultusunda önemli atılımlar gerçekleştirdi. Başkanı olduğu Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma (TESA) Vakfı tarafından 2009 yılında kurulan İstanbul Medipol Üniversitesi'nin Mütevelli Heyeti Başkanlığını yürüttü.

Fahrettin Koca, Türk Pediatri Kurumu, Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sağlık Meslek Komitesi, Özel Hastaneler Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) üyelikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) Eğitim Komitesi İş Konseyi Başkan Yardımcısı, Vakıf Üniversite Hastaneleri Derneği'nin Başkanı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Hizmet İhracatçıları Birliği Sağlık Hizmetleri Komitesi Başkanı'dır.

Fahrettin Koca, evli ve dört çocuk babasıdır.
 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.