Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Fransa'da kundaklamada çıkan yangında ölen Türk kızı son yolculuğuna uğurlandı

Fransa'da kundaklama sonucu çıkan yangında hayatını kaybeden 9 yaşındaki Sanem Ertuç gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze sırasında sinir krizi geçiren Ertuç'un anneannesine ise sağlık ekipleri müdahale etti.

Fransada kundaklamada çıkan yangında ölen Türk kızı son yolculuğuna uğurlandı

06 Ekim 2017 14:44

Fransa'da kundaklama sonucu çıkan yangında hayatını kaybeden 9 yaşındaki Sanem Ertuç için Ümraniye'de cenaze töreni düzenlendi. Tören, Emanet Alemdar Camii'nin geçtiğimiz aylarda İstanbul'da yaşanan fırtınada hasar görerek tadilata alınmasıyla nediyle caminin yanında bulunan Gençlik Akademisinin alt katında yapıldı.
Törene, minik kızın babası İsmail Ertuç ve anneannesi Emine Öksüz başta olmak üzere yakınları ve sevenleri katıldı. Baba Ertuç taziyeleri kabul ederken tören boyunca duygusal anlar yaşandı. Törende anneanne Emine Öksüz sinir krizi geçirdi. Yakınlarının sakinleştirmeye çalıştığı talihsiz kadın cenaze töreninin yapıldığı akademiye gelen sağlık ekiplerince sakinleştirildi.

Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı ve alınan helalliğin ardından 9 yaşındaki Sanem Ertuç'un tabutu, Ümraniye Hekimbaşı mezarlığına defnedilmek üzere omuzlarda taşındı.

Baba İsmail Ertuç'un arkadaşı Bülent Ocak, “Çok yakın arkadaşımın kızıydı. Fransa'da uzun yıllar yaşadım. En son Adana'da olduğum için oradan çıktım geldim. Alevlerin arasında kalmış. Yanmış, tanınmayacak hale gelmiş. Erkek kardeşi de hastanede yüzde elli kurtulma şansı var diyorlarmış. Anne de aynı durumda. Kundaklama ama Fransız hükümeti örtüyor bunun üzerini” dedi.

Öte yandan, Sanem Ertuç'un annesi Nihal Ertuç ve kardeşi Eyüp Ertuç'un tedavilerinin hastanede devam ettiği öğrenildi. 

Metin Başar
 

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 31°C

 • Ankara

  Ankara 29°C

 • İzmir

  İzmir 33°C

 • Bursa

  Bursa 30°C

 • Trabzon

  Trabzon 28°C

TÜMÜ
Reklamı Geç