Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Garson yerine IPad

Başkentte bir kafe işletmecisi teknolojiyi yemek masasına getirerek müşteri ile mutfak arasında direk bağlantı kurulmasını sağladı.

Garson yerine IPad

19 Aralık 2011 09:37

BAYAZIT CEBECİ
ANKARA

 

Çankaya Beykoz Sokak'ta bulunan Nevalem Kafe'nin işletmecisi Bülent Civelek, kafeyi genişletmesin ardından yolun karşı tarafında kalan mutfak ile bağlantı kurmak için teknolojiden yararlanmaya karar verdi. Civelek, her masaya bir tablet bilgisayar koyarak müşterilerin menüyü inceleme ve özel tercihlerini direkt olarak mutfaktaki görevlilere iletmelerini sağladı. Kafe işletmecisi müşteri yemeğin servis yapılmasını beklerken de internete girerek hem sıkılmıyor hem de işlerini takip edebiliyor.
 

Kafe işletmecisi Civelek, Osmanlı ve ev yemekleri ile hizmet veren işletmelerine özellikle gençlerin ve yabancı uyruklu öğrencilerin tercih ettiklerini belirterek amaçlarının müşterilerin tercihlerini en iyi şekilde sofraya yansıtmak olduğunu kaydetti. Civelek, müşterilerin bilgisayarlar aracılığıyla menüdeki yemeklerden tercihlerini direkt olarak mutfağa iletebildiklerini vurgulayarak bunu yaparken de 'az tuzlu' , 'az yağlı' gibi özel tercihlerini de belirtebildiklerini kaydetti. Civelek, servis yapılmasını bekleyen müşterinin masada bulunan bilgisayarla vakit geçirerek sıkılmamasının da sağlandığını kaydetti. Civelek, müşterinin hesabı da bilgisayar aracılığıyla istediğini ifade ederek böylece garson bekleme gibi bir sıkıntının ortadan kaldırıldığını anlattı. Kafe işletmecisi Civelek, ayrıca, üst kısımları bilgisayar ekranı olarak dizayn edilen yemek masaları ile de müşterilerin yemeklerini yerken internete rahatlıkla girebildiğini söyledi.


Cafe müşterileri de verilen hizmetten duydukları memnuniyet dile getirerek yemeklerini beklerken internette gezindiklerini kaydettiler.
 

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (3)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 33°C

 • Ankara

  Ankara 32°C

 • İzmir

  İzmir 33°C

 • Bursa

  Bursa 31°C

 • Trabzon

  Trabzon 28°C

TÜMÜ
Reklamı Geç