İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

GAÜ bünyesine 14 yeni bölüm daha ekledi

GAÜ bünyesine 14 yeni bölüm daha ekledi
GAÜ bünyesine 14 yeni bölüm daha ekledi

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 2018-2019 Akademik yılında bünyesine 14 yeni bölüm daha ekledi. Yeni döneme başlarken üniversite, yeni açılan bölümlerle birlikte öğrencilere farklı eğitim fırsatları sunacak.

GAÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanı Zerin Gürler, toplamda GAÜ bünyesinde; 7 yüksekokul, 10 fakülte, 2 enstitü ve 13 meslek yüksekokuluna bağlı; 66 lisans, 41 yüksek lisans ve 15 doktora programına ek olarak, 14 yeni bölümün eklendiğini belirtti. Gürler, çağımızın gereksinimlerini karşılayacak nitelikte farklı alanlarda eğitim verecek olan 14 yeni bölümün, 2018-2019 Akademik yılı ile birlikte öğrenci alımına başlayacaklarını vurguladı.
Yeni açılan ve YÖK'ten onay alan 14 yeni bölüm şöyle:
 

Meslek Yüksek Okulu:
Halkla İlişkiler ve Tanıtım (Türkçe), Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (Türkçe) ,Basın ve Yayıncılık (Türkçe) , Aşçılık (Türkçe) ,İç Mekan Tasarımı (Türkçe) ,Çocuk Gelişimi (Türkçe)
 

Sağlık Meslek Yüksek Okulu:
Ağız ve Diş Sağlığı (Türkçe) , Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Spor Yöneticiliği (Türkçe), Mühendislik Fakültesi, Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği
 

Beşeri Bilimler Fakültesi :
Amerikan Kültür ve Edebiyatı, Eğitim Fakültesi, Müzik Öğretmenliği (Türkçe)
 

İletişim Fakültesi

Medya ve İletişim (Türkçe) ,Yeni Medya (Türkçe) 

Sağlık Bilimleri Fakültesi
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Türkçe) olarak toplam 14 yeni bölüm açıldı.

GAÜ'de yüksek standartlara sahip küresel eğitim modelinin uygulandığını söyleyen Gürler:"GAÜ, 3 kıtaya yayılmış KKTC, İngiltere, Moldova, Türkiye, ABD, Hong Kong ve Sri Lanka'da bulunan 7 kampüsü ve 130 farklı ülkeden öğrencisiyle üniversite adaylarına uluslararası eğitim fırsatı sunuyor" dedi.
 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.