Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Geleceğin kentleri tasarlanacak

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde açılan, geleceğin sürdürülebilir kentlerini oluşturmaya yönelik, “Kentsel Tasarım” Master programı 2018-2019 Akademik yılı itibariyle öğrenci alımına başlayacak.

Geleceğin kentleri tasarlanacak

13 Temmuz 2018 14:25

Uluslararası öğretim üyesi kadrosu ile bu yıl öğrenci alıman başlayacak olan “Kentsel Tasarım” Master programının koordinatörlüğünü, GAÜ akademisyenleri Doç. Dr. Hossein Sadri ve Doç. Dr. Senem Zeybekoğlu Sadri üstleniyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Doç. Dr. Hossein Sadri, GAÜ “Kentsel Tasarım” master programının; Birleşmiş Milletlerin, Sürdürebilir Gelişim amaçları doğrultusunda; kentlerin daha dayanıklı, yeşil, kendi kendine yetebilen, yerel, otonom ve adaletli habitatlara geçiş amacı doğrultusunda şekilllendirilmesi üzerine yoğunlaşacağını belirterek, bu programın özellikle yerel yönetimler ile işbirliği içerisinde yürütüleceğini vurguladı. Sadri, ortaya koyulacak olan eğitim çıktısının, Kıbrıs halkına katkı sağlayacak şekilde yürütüleceğini ifade ederek, dünyanın çeşitli üniversiteleriyle ortak eğitim ve araştırma aktivitelerinin de gerçekleşeceğini vurguladı.

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 31°C

 • Ankara

  Ankara 29°C

 • İzmir

  İzmir 33°C

 • Bursa

  Bursa 31°C

 • Trabzon

  Trabzon 27°C

TÜMÜ
Reklamı Geç