Genelkurmay’ın roket tehdidi engellendiği açıklamasına Kilisliler temkinli yaklaşıyor

Genelkurmay Başkanlığı’nın Katyuşa roketi tehdidi engellendiği açıklamasına Kilisliler, temkinli yaşlaşırken roket tehlikesinin geçtiğine inanmak istiyor.

Genelkurmayın roket tehdidi engellendiği açıklamasına Kilisliler temkinli yaklaşıyor

18 Ekim 2016 10:56

Genelkurmay Başkanlığının ‘Suriye’de, Dabık’ın kontrolün sağlanması ile birlikte, DEAŞ terör örgütü tarafından topraklarımıza yönelik Katyuşa roketi tehdidi engellendiği, Kilis ile Karkamış arasındaki hudut güvenliği büyük ölçüde sağlandığını’ açıklaması Kilislileri tarafından temkinli karşılandı. Kilisliler, kente atılan roketlerin bulunduğu bölgenin Özgür Suriye Ordusu tarafından ele geçirilmesine sevindiklerini ifade ederek, “inşallah roket tehdidi ortadan kalkmıştır. Roket atılan bölgelerin ele geçirilmesinden sonra inşallah roket atılmaz. Kilis’e bombalar atılmasını roket atılmasını istemiyoruz. Halk olarak endişeliyiz. Devletimize güveniyoruz. Güvenli bölge sağlanmıştır. İnşallah endişemiz boşa çıkar, Kilis zor bir süreç geçirdik. İnsanların psikolojisi bozuldu. Vatandaşlarda endişe devam ediyor. En ufak bir ses ve gürültüde yine füzemi düştü diye korkuyorlar” diye konuştular.

18 Ocak tarihinden itibaren Kilis'e atılan roketler nedeniyle 23 kişi hayatını kaybederken, 90'a yakın kişi ise yaralanmıştı.  


YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 17°C

 • Ankara

  Ankara 17°C

 • İzmir

  İzmir 21°C

 • Bursa

  Bursa 18°C

 • Trabzon

  Trabzon 11°C

TÜMÜ
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.