Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybedenler için fidan dikildi

Antalya’da, Taksim Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybedenler ve 1968 kuşağının gençlik önderlerinden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın anısına 8 sedir fidanı dikildi.

Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybedenler için fidan dikildi

26 Haziran 2013 22:08

İSA AKAR
ANTALYA

Antalya Isparta Burdur Denizli Kaş Platformu ve Antalya Dayanışması İşbirliği üyesi bir grup, kentte Taksim Gezi Parkı eylemlerinin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi. Grup adına basın açıklaması yapan Hediye Gündüz, Gezi Parkı eylemleri esnasında hayatlarını kaybeden 5 genci sedir fidanı dikerek yaşatacaklarını söyledi. Gezi Parkı olaylarında yaralananlara acil şifalar dileyen Gündüz, “Gezi direnişinin başlamasından bugüne kadar kaybettiğimiz Türkiye’nin evlatları olan Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Zeynep Eryaşar ve Mustafa Sarı adına birer fidan dikeceğiz. 6 Mayıs 1972’de kaybettiğimiz üç fidanımız olan Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan içinde fidan dikiyoruz. Ölen tüm gençlerimiz Antalya halkının gönlünde ebediyen yaşayacak, yaşatılacaktır” diye konuştu.

Dikilen fidanların Antalya’nın Elmalı ilçesindeki Çığlıkara sedir ormanlarından getirildiğini aktaran Gündüz, “Bu ormanlar öldürülmekte, yok edilmektedir. Açılan 35 taş ocağı ağaçları olumsuz etkilemektedir. Bizler Çığlıkara’daki taş ocaklarının kapatılması için kamu kurumlarının harekete geçmesini istiyor ve alanın gelecek kuşaklara taşınmasını talep ediyoruz” dedi.
Basın açıklaması esnasında bir köpeğin eylemciler arasında uyuması dikkat çekti. ‘Her yer Taksim her yer direniş’ sloganları atılırken, daha sonra hazırlanan kovaların içine sedir fidanları dikildi. Ardından her kovaya hayatını kaybedenlerin isimlerinin bulunduğu plakalar yerleştirildi. Fidanların Antalya Kültür Merkezi’ndeki (AKM) ayrılan alana taşınacağı öğrenildi.
Bir süre daha slogan atan grup, ellerindeki ‘Çığlıkara Sedirleri’ yazılı dövizlerle Atatürk Anıtı önünde 15 dakikalık duran adam eylemi yaptı.


YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 12°C

 • Ankara

  Ankara 12°C

 • İzmir

  İzmir 19°C

 • Bursa

  Bursa 16°C

 • Trabzon

  Trabzon 12°C

TÜMÜ
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com