Gizem Koçak dünya güzeli seçildi

Türkiye merkezli tek dünya güzellik yarışması olan Miss Exclusive Of The World 2013’ün galibi ülkemizi temsil eden Gizem Koçak oldu.

Gizem Koçak dünya güzeli seçildi

01 Eylül 2013 13:28

Dünyanın en prestijli güzellik yarışmalarından bir tanesi olan Miss Exclusive Of The World 2013 Çeşme’de yapıldı. Yedi farklı kıta ve dünyanın dört bir ucundan 34 güzelin taç için kıyasıya mücadele ettiği yarışma boyunca, Kral Pop ve Kral TV’nin yanı sıra 7 yabancı kanal ve onlarca ülkede Çeşme ve İzmir tanıtımı yapıldı. Konser ve dans şovları ile eğlencenin doruğa çıktığı gecede Arda, Ziynet Sali ve Amerikalı şarkıcı Marya Munoz seyircileri ve ekran başındakileri coştururken, Opera Twins yeni Aşk ve Tango adlı albümlerinden seslendirdiği Arjantin tangosu ve beraberindeki dans şovuyla büyüledi.

TACIN SAHİBİ GİZEM OLDU

Murat Başoğlu ve Özge Ulusoy’un sunduğu yarışmanın sonunda jüri oylarıyla Miss Exclusive Of The World 2013 tacının sahibi Türkiye’yi temsil eden Gizem Koçak oldu. İkinciliği Kosova güzeli Morena Taraku, 3’ncü ise İsrail güzeli Lili Rich seçilirken, 4’ncü ise Almanya güzeli Manou Volkmer oldu. Yarışmada ‘En Güzel Yürüyüş Ödülü’nü (Catwalk) İsrailli Lili Rich, ‘En Güzel Yerel Kıyafet Ödülü’nü Ukraynalı Alona Berkovska alırken ‘Bikini Güzeli’ ise Litvanyalı Greta Mikalauskyte seçildi. Dereceye giren güzellere Dorsay Pırlanta tarafından takı hediye edildi.

"ÇEŞME TANITILIYOR"

Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan duydukları mutluluğu belirten Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, Çeşme’yi dünya üzerinde daha çok kişiye tanıtma hedefiyle gerçekleştirdikleri bu organizasyonda sağladıkları başarıdan dolayı memnun olduklarını söyledi. Organizasyon boyunca Çeşme’yi tanıtan 3 buçuk dakikalık video klipler gösterildiğini hatırlatan Başkan Tütüncüoğlu, Türkiye ve Çeşme merkezli bir ‘dünya güzellik yarışması’ fikriyle yola çıktıklarını her gün daha da büyüyen organizasyonla her yıl dünyanın en ücra köşelerindeki insanların bile Çeşme adını duymasını sağladıklarını belirtti.

"DÜNYA BİZİ KONUŞTU"

Bu yıl 4’ncüsü gerçekleştirilen Miss Exclusive Of The World ile ekran başında yaklaşık 20 milyon kişinin Çeşme’de gerçekleştirilen yarışmayı canlı olarak izlediğinin tahmin edildiğini söyleyen Başkan Tütüncüoğlu, yarışmada taç için mücadele eden 34 güzelin dünyada sağlayacakları başarılarla da Çeşme’nin tanıtımının yapmaya devam edeceğini söyledi. Sosyal medya mesajları ve yayınlanan haberlerle yarışma ve Çeşme adının 200 milyon kişiye ulaşacağının tahmin edildiği bilgisi veren Tütüncüoğlu, "Bu etkinlik her sene daha da büyüyor ve dünya üzerindeki daha fazla insana ulaşıyor. Bugün, dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan Çeşme’yi izledi, Çeşme’yi konuştu. Konuşmaya da devam edecek” dedi.

HER YIL BÜYÜYOR

Miss Exclusive Of The World Dünya Başkanı Çağrı Tortop ise sadece birkaç yıl önce başladıkları etkinlikte geldikleri noktanın beklentilerin çok ötesinde olduğunu belirtti. Miss Exclusive Of The World’un kısa süre içersinde en prestijli dünya güzellik yarışmalarından bir tanesi haline geldiği bilgisi veren Tortop, gelinen noktada en büyük payın desteğini sürekli artıran Çeşme Belediyesi ve Başkan Faik Tütüncüoğlu olduğunu kaydetti. Etkinliğin her sene daha da büyüdüğü bilgisini veren Tortop, “Çeşme ve Türkiye’yi tanıtmak için organizasyonun çıtasını her yıl daha da yükseltiyoruz” diye konuştu.

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 31°C

 • Ankara

  Ankara 26°C

 • İzmir

  İzmir 28°C

 • Bursa

  Bursa 29°C

 • Trabzon

  Trabzon 26°C

TÜMÜ
Reklamı Geç