Görme engelli minik Enes, 1 ayda Kur'an öğrendi

Kocaeli'de yaşayan 7 yaşındaki görme engelli Enes Akay, Kur'an-ı Kerim okumaya başladı.

Görme engelli minik Enes, 1 ayda Kuran öğrendi

06 Mart 2016 11:14

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü, 2015-2016 eğitim öğretim dönemi içerisinde anlamlı bir projeye imza attı. Görme engelli vatandaşlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KOMEK)'nın "Görme Engellilere Yönelik Kur'an Okuma Eğitimi" projesi sayesinde engelleri aşıp Braille alfabesi ile Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi. Kur'an öğrenen 6 kişiden en küçüğü olan 7 yaşındaki doğuştan görme engelli Enes Akay'ın azmi ise herkese örnek oldu.

BRAİLLE ALFABESİ İLE YAZILMIŞ KUR'AN-I KERİM
İzmit Şehit Selçuk Gökdağ İlkokulu'nda görme engelliler sınıfında eğitim gören Enes Akay, hafta sonları ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği "Görme Engellilere Yönelik Kur'an Okuma Eğitimi" Projesi'ne katılıyor. Kısa sürede Kur'an-ı Kerim okumayı başaran Akay, azmi ve başarısı ile herkese örnek oldu. Kur'an okurken çok mutlu olduğunu ifade eden Enes Akay, ilk önce harfleri okumaya başladığını daha sonra her gün evde tekrarlayarak Kur'an-ı Kerim'e geçtiğini söyledi.
Braille alfabesi ile 1 ay gibi kısa sürede Kur'an okumaya başlayan Enes'in annesi Figen Akay ise, "Oğlum derslerinde de çok başarılı. Bunun yanında Kur'an öğrenmesini de istedik. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin görme engellilere yönelik projesinden haberdar olunca hemen başladık. Bir ay boyunca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin projesine gittik geldik. Bu süreçte ben de onunla beraber yoruldum ama sonucunu çok güzel bir şekilde aldık Allah'a şükür" dedi.

"HATİM EDECEĞİ GÜNÜ DE GÖRECEĞİZ"
Bu projeyi hayata geçirenlere teşekkür ettiğini ifade eden anne Figen Akar, "Ailecek oğlumuzun bu başarısından çok mutluyuz. Oğlumun engeli olduğu için Kur'an öğrenmesi ve okuması zordu. Engelsiz insanların bile kısa sürede öğrenemediği kitabımızı oğlum artık öğrendi. Dinimizin bütün emirlerinin yer aldığı kitabımızı bu şekilde en iyi şekilde bilme fırsatı olacak. İnşallah oğlumun Kur'an'ı hatim ettiği zamanları da göreceğiz" şeklinde konuştu. 

Etiketler: Kocaeli, minik Enes


YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 14°C

 • Ankara

  Ankara 13°C

 • İzmir

  İzmir 18°C

 • Bursa

  Bursa 16°C

 • Trabzon

  Trabzon 9°C

TÜMÜ
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.