Hollanda'nın Erdoğan korkusu! Şimdi de posterini indirdiler...

Diplomatik eşkıyalıkla bakanlarımızı ülkeye almayan Hollanda, yeni bir skandala imza attı. Hollanda polisi, gurbetçi esnafın dükkanını basarak Erdoğan posterini söktü. İşyeri sahibi Cengiz Öztürk, “Yılmadan poster bastırıp, asacağım” diyerek Hollanda polisine tepki gösterdi.

Hollandanın Erdoğan korkusu! Şimdi de posterini indirdiler...

21 Mart 2017 10:41

Hollanda'da yaşayan Türk vatandaş Cengiz Öztürk, referanduma evet desteğini işyerine Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın posterlerini asarak gösterdi. Ancak Hollanda polisi buna tahammül edemeyerek esnafın işyerini bastı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun bulunduğu uçağa iniş izni verilmemesi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Rotterdam Başkonsolosluğu binasına alınmayıp sınırdışı edilmesi, Hollanda ile Türkiye arasında diplomatik krize neden oldu. Hollanda'nın diplomatik eşkıyalığı tartışılırken bir yeni skandala daha imza attı.

POLİSTEN İŞYERİNE BASKIN

Hollanda'da yaşayan Türk vatandaşı Cengiz Öztürk, referanduma evet desteğini işyerine Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın posterlerini asarak gösteriyordu. Ancak Hollandalı polis buna tahammül edemeyerek dün gece 01.00 civarında esnafın işyerini basıp Tayyip Erdoğan'ın posterlerini ve Türk bayrağını söktü. Hollanda polisi dün gece önce Hollanda UETD Başkanı Turan Atmaca ile pazarlık yapmaya çalıştı. Polisler, Atmaca'dan posterleri asan Türk'ü bulmasını ve söktürmesini istedi. Atmaca, polislere kendisinin böyle bir yetkisinin olmadığını ifade etti. Polislerin talebini Atmaca kabul etseydi kamuoyunda “Erdoğan posterlerini polis değil, AK Partili yönetici söktürdü" algısını oluşturacaklardı. Ancak bu oyunları tutmadı.

YENİDEN ASACAĞIM

İşyeri sahibi Cengiz Öztürk, yılmadan posterleri yeniden basıp, dükkanına asacağını ifade etti. Öztürk, referandum süreci boyunca polislerin söktükleri posterleri yeniden basacağını ve asacağını dile getirdi.

Yasemin Asan - Yeni Şafak


YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 12°C

 • Ankara

  Ankara 14°C

 • İzmir

  İzmir 17°C

 • Bursa

  Bursa 10°C

 • Trabzon

  Trabzon 10°C

TÜMÜ
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.