Hüseyin Selami Çelebioğlu: 'Eyüp'e sahip çıkacağız'

Yüksek Mühendis Hüseyin Selami Çelebioğlu,CHP’den Eyüp Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Hüseyin Selami Çelebioğlu: Eyüpe sahip çıkacağız

24 Kasım 2013 10:37

CHP Eyüp İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen organizasyon misafirlerin gelişiyle başladı. Katılımcılara, Aşure, Kastamonu simidi ve çekme helva ikramında bulunuldu. Halka seslenen Eyüp Belediye Başkan Aday Adayı Yüksek Mühendis Hüseyin Selami Çelebioğlu, şunları söyledi: “Yaşamsal sorunlara önce insan odaklı sosyal belediyecilik çözümleri sunmak ve çağdaş bir kent yaratmak için Eyüp Belediye Başkan Aday Adayıyım.”

AKP iktidarının ülkemizi getirdiği noktanın tüm yurttaşlarımızın malumu olduğunu belirten Çelebioğlu, şöyle konuştu: “Hayatın her alanındaki sorunlara, modern demokrasilerde uygulanan, kalıcı çözümler üretmek yerine; geçici, kolaycı, ranta yönelik çözüm sunmak, ekonomik sorunları olan insanlarımızın sorunlarını çözerek kendi ayakları üzerinde durabilir hale getirmek yerine, onları teslim almak ve kandırmak, huzur yerine gerilim üretmek ve insanlarımızı birbirinden uzaklaştırmaya sebep olacak politikalar ile ülkemiz yönetilmektedir. Ülkemiz önce insan diyen çağdaş bir demokrasi anlayışı ile yönetilmekten ziyade; baskıcı, diktacı, her şeyi ben bilirim zihniyetli ve benim her sözüm buyruktur anlayışına sahip, kendini 1.Recep sanan Sayın Başbakan ve bir iktidar tarafından hızla uçuruma sürüklenmektedir. Hepinizin malumu olduğu üzere, tüm Eyüp’te ve İstanbul’da büyük bir yağma kültürü, rant avcılığı AKP’li yerel yönetimlerde egemen olmuş bir anlayıştır. Yaşadığımız bu kentte AVM’lere, rezidanslara, kişisel çıkarlara yönelik projelere öncelik verildiği için giderek daha da zorlaşan bir hayatımız oluyor. Gerçekte çözüm olmayan, pansuman yaklaşımlarla halkımızın ve ülkemizin kaynakları yandaşlara peşkeş çekilmektedir.”
KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN RANTSAL DÖNÜŞÜM OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ
Yüksek Mühendis Hüseyin Selami Çelebioğlu, işte bu nedenle, modern Türkiye’nin, yeni ve güçlü vizyonu, sakin gücü, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun alenen yaptığı davet üzerine halkımıza hizmet etmek için yola çıktığını söyledi.
Ülkemizin sorunlarına, Eyüp’ün sorunlarına çağdaş ve kalıcı çözümler sunma hedefi ile Cumhuriyet Halk Partisi saflarında ülkeye hizmet edebilmek üzere çalışacağını anlatan Çelebioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eyüp’te eğitimden sağlığa uzanan, doğumdan ölüme kadar tüm Eyüplülere dokunan ve kent aidiyeti yaratan projeleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Eyüp’ün sahip olduğu değer ve zenginliklere yoğunlaşarak, bir kent kimliği yaratmak ve aidiyet duygusu ile yurttaşlarımızın Eyüp’e güçlü bir şekilde bağlanmasını hedefliyoruz. Sosyal Demokrat bir belediye olarak, insan odaklı çalışmaları çocuk ve genç, kadın, yaşlı, kültür, eğitim ve sağlık temellerinde ele alıp, Eyüp’te daha fazla güler yüzlü insanın olduğu, bütün yurttaşlarımızın mutluluk iksirinin hazzını alabilmek için Eyüp’e gelmek isteyeceği bir yaşam ortaya koymayı hedefliyoruz.”

Başkanlık makamının hizmet makamı olduğunu belirten Çelebioğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Eyüp halkına hizmet etmeye talip oluyorum. Bunun yüklediği sorumluluğu biliyorum ve bu makamı halkçı bir başkan olarak tüm Eyüp halkı ile birlikte halkçı bir belediye oluşturarak yönetmeyi hedefliyorum. Kadınlarımızın daha fazla söz sahibi olduğu ve hayatlarını daha fazla kolaylaştıracak çözümler sunan bir belediyecilik anlayışıyla Eyüp Belediyesini yönetmeyi hedefliyorum. Eyüp’ün tarihi dokusu ve manevi iklimine sahip çıkacağız. Demokrasi kültürünü özümsemiş bir anlayışla aydınlık yüzlü insanların yaşadığı, kendi kendine yetebilen ve eğitimden sağlığa yeniden yapılanan bir Eyüphedefliyoruz. Eyüplü çocuklarımızın akranı yurttaşlarımızla daha fazla rekabet edebilir, güçlü referanslı eğitim alabileceği ve sporun her alanında gelişebileceği bir Eyüp hedefliyoruz. Kentsel dönüşümün, rantsal dönüşüm olmasına izin vermeden tüm Eyüplü yurttaşlarımızın haklarını hukuklarını koruyarak, yerinde dönüşüm önerileri ile Eyüp’ü daha modern ve güçlü bir kent haline getirmeyi hedefliyoruz.”
BİZİM ÖTEKİMİZ YOK
Yüksek Mühendis Hüseyin Selami Çelebioğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Sorunlar paylaşıldıkça azalır’ felsefesi ile ihtiyaç sahibi Eyüplülere, bireysel ve geçici çözümler değil, tüm aileyi içine alan ve sürekliliği olan çözümler üretmeyi hedefliyoruz. Sosyal Demokrat belediyecilik anlayışının özünde bulunan ‘önce insan’ felsefesinin önümüzdeki beş yıl sonunda tüm Eyüplülerin daha fazla gülen, hayatına güvenle bakabilen, yaşamaktan keyif alan, çözümün parçası olan bireyler olarak bize bir beş yıllık daha hizmet şansı tanıyacağına inanıyorum. Ben ve çalışma arkadaşlarım göreve başlamadan önce açık bir şekilde MAL bildiriminde bulunarak, görev süremiz bitiminde de bunu şeffaf bir şekilde ortaya koyacağız.”

Belediyecilik anlayışının halka vermekten, halk ile paylaşmaktan, sorunlara kalıcı çözümler bulmaktan yana olduğunu belirten Çelebioğlu, şöyle konuştu: “Hak’tan aldığımız güçle, insanımıza hizmet etmenin mutluluğu ve ayrıcalığını tüm Eyüp halkı ile birlikte yaşamak istiyoruz. Bizim ötekimiz yok. Yaşadığımız kentin tüm unsurları ile bütünleşerek güçlü bir Eyüp ailesi oluşturmayı hedefliyoruz.”

İSTANBUL

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 22°C

 • Ankara

  Ankara 23°C

 • İzmir

  İzmir 25°C

 • Bursa

  Bursa 25°C

 • Trabzon

  Trabzon 20°C

TÜMÜ
Reklamı Geç