Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

İpekoğlu: 'Mağlubiyete rağmen ümidimizi kaybetmedik'

Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, Boluspor mağlubiyetine rağmen ümitlerini kaybetmediklerini, üst sıralara çıkmak için çalışacaklarını söyledi.


09 Kasım 2017 17:58

Deneyimli Teknik Direktör Engin İpekoğlu, haftalık olağan basın toplantısını Nuri Asan Tesisleri'nde gerçekleştirdi. Boluspor maçını ve Milli Takım arasından sonra oynayacakları Adanaspor maçını değerlendiren İpekoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

Çok değerli 3 puan kaybettiklerini ifade eden Engin İpekoğlu, "Bu maçı kazansaydık 16 puanımız olacaktı. Üst sıralardaki takımlara bir hayli yaklaşacaktık. Bu anlamda baktığımızda da bu 3 puanın ne kadar önemli olduğunu görebiliyoruz. Aldığımız mağlubiyete rağmen ümidimizi kaybetmedik. Hedefimiz üst sıralara yaklaşmak. Kendi aramızda da toplantı yaptık. Sadece üst gruba yaklaşma süresini biraz uzattık. Bunu başarabilecek kadro yapısına sahip olmasak bunu hiç dile getirmem. Tabii ki burada önemli olan galibiyet serisi yakalamak. İnşallah bu seriye de Adanaspor maçı ile birlikte başlarız. Eğer üst sıraları hedefliyorsak özellikle iç sahada oynayacağımız maçları kazanmamız gerektiği de bir gerçek. Umarım bu başlangıcı Adanaspor maçı olur” dedi.

“Sakat çok oyuncumuz var”

Kadroda sakatların çokluğundan da yakınan İpekoğlu, "Hücum çıkışlarını iyi yapmaya başladık ancak bu da yetmiyor. Golü de atmamız gerekiyor. Olumlu yönde takımın oyun yapısında bir gidişat var. Ancak gol bölgesinde Ayite'nin olmaması sıkıntı oluşturdu. Golcü özellikleri olan, soğukkanlı oyuncu sıkıntısı çekiyoruz. Özellikle gol bölgesinde daha doğruları yapabilecek bir oyuncu sıkıntısı yaşıyoruz. Belki Ayite sakat olmasaydı daha farklı olabilirdi. Oyuncularımız çok sık adale sakatlığı yaşıyor. Ayite, Adanaspor maçında oynayabilir gibi. Kenan Karışık belli değil. Ramazan Övüç’ün arka adalesinde yırtık var. Angan’da da adale sakatlığı var. Çağrı’da sarı kart cezalısı konumunda, Adanaspor maçında 4 veya 5 oyuncumuz eksik olacak. Yani orta sahada büyük sıkıntı yaşıyoruz. İnşallah 10 gün içinde bu oyuncularımızın bir kaçı iyileşir" diye konuştu. 

Erdi Demür
 

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 32°C

 • Ankara

  Ankara 30°C

 • İzmir

  İzmir 35°C

 • Bursa

  Bursa 33°C

 • Trabzon

  Trabzon 28°C

TÜMÜ
Reklamı Geç