İş kadını Yankı Yıldırır işte böyle vuruldu

İş kadını Yankı Özkan Yıldırır’ın kayınpederi tarafından vurularak öldürülme anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

İş kadını Yankı Yıldırır işte böyle vuruldu

24 Şubat 2014 13:40

GELİNİNİ, EŞİYLE ARASINI BOZDUĞU GEREKÇESİYLE ÖLDÜRMÜŞ

Sarıyer’de kayınpederi tarafından öldürülen iş kadını Yankı Özkan Yıldırır’ın cenazesi babası tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan alındı.Yankı Yıldırır’ın babası Seyfettin Özkan’ın verdiği bilgiye göre, Kemal Yıldırır (78) bir süre önce kısmı felç geçirdi. İddiaya göre, felç geçirmesinin ardından Kemal Yıldırır hafıza ve fiziksel kayıp yaşadı. Bu süre zarfında iddiaya göre Yıldırır, psikolojik sorunlar yaşadığı gerekçesiyle Silivri’de eşiyle beraber yaşadığı evi ateşe verdi. Bunun üzerine Yankı Yıldırır(42) ve eşi Orhan Yıldırır, annesini kayınpederinin evinden alarak Bakırköy’de bir eve yerleştirdi. Bunu öğrenen Kemal Yıldırır, iddiaya göre gelinini eşiyle arasını bozduğunu gerekçesiyle, “Seni Öldüreceğim” diyerek tehditlerde bulundu. Bunun üzerine Yankı Yıldırır savcılığa başvurdu. Savcılık da kayınpeder Kemal Yıldırır’ın, gelininin ve oğlunun Sarıyer Emirgan’daki evlerine yaklaşmasını yasakladı. Daha sonra gelinini öldürmeyi kafasına koyan Kemal Yıldırır, bir süre gelinin izini sürdü. Gelininin ve oğlunun izini bulan kayınpeder evden çıkacakları sırada bir otomobilin arkasına saklandı. Bir anda gelini ve oğlunun karşısına çıkan kayınpeder, oğlunun gözü önünde gelinine 3 el ateş etti.

Öldürülen Yankı Özkan Yıldırır’ın, çocuğunun olmadığı öğrenildi. Yankı Yıldırır’ın cenazesi sabah saatlerinde otopsi için Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Yıldırır’ın cenazesi, yapılan otopsinin ardından baba Seyfettin Özkan tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan alındı. Zincirlikuyu’daki gasilhaneye götürülen cenazenin yarın öğlen namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

DOĞAN CAN CESUR

YANKI YILDIRIR İŞTE BÖYLE VURULDU

Emirgan Mahallesi Ataman Sokak içerisinde dün akşam saatlerinde yaşanan olayda kayınpederinin kurşunlarına hedef olan bir akaryakıt şirketinin Kurumsal İletişim Müdürü Yankı Özkan Yıldırır, hayatını kaybetmişti. Cinayet anına ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde ilk olarak genç kadının kayınpederi görülüyor. Sokağa gelen adam, bir aracın arkasında saklanıp beklemeye başlıyor. Bir süre sonra da Yankı Özkan Yıldırır ve eşi görülüyor. Oğlu ve gelininin geldiğini gören adam saklandığı yerden çıkıp bir anda ateş etmeye başlıyor. Bu sırada Yıldırır’ın eşi babasının üzerine atlayarak durdurmaya çalışıyor. Baba ve oğlu arasında birkaç dakikalık boğuşma yaşanırken, Yıldırır ise yere yığılıyor.

Olaydan sonra hastaneye kaldırılan genç kadın hayatını kaybetmiş, kayınpederi ise kaçmıştı. Zanlı daha sonra polis tarafından yakalandı.
OĞUZCAN YAZAR

GELİNİNİ VURAN YAŞLI ADAM ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

İş kadının gelini Yankı Özkan Yıldırır’a kurşun yağdırarak öldüren Kemal Yıldırır, adliyeye sevk edildi. Yaşlı adamın güçlükle yürüdüğü görüldü.Sarıyer'de dün gece gelini Yankı Özkan Yıldırır'ı vurarak öldüren Kemal Yıldırır, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'nde ifadesi alınan Kemal Yıldırır, öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi. Güçlükle yürüdüğü ve polis nezaretinde ilerlediği görülen Yıldırır, gazetecilerin soruları üzerine kekeleyerek, "Soru sormayın" dedi. Polis otosuna bindirilen yaşlı adam, adliyeye sevk edildi.

GELİNİNİ ÖLDÜREN ZANLI, OLAY ANINI HATIRLAMADIĞINI SAVUNDU

İş kadını Yankı Özkan Yıldırır’ı öldüren kayınpederi Kemal Yıldırır’ın (78), polisteki sorgusunda olay anını hatırlamadığını söylediği öğrenildi. Sarıyer'de, dün gece gelini Yankı Özkan Yıldırır'ı vurarak öldürdükten sonra kaçan Kemal Yıldırır, polis tarafından yakalandı. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'nde ifadesi alınan Kemal Yıldırır’ın, “Ben arabanın arkasında bekliyordum. Ne olduğunu anlamadım, oğlum birden üzerime atladı. Olayı hatırlamıyorum” dediği öğrenildi. Zanlının cinayette kullandığı silahı, geçtiğimiz Cuma günü Aksaray’dan aldığı iddia edildi. Meryem Yıldırır’ın, eşi Kemal Yıldırır’dan şiddet gördüğü için 2 ay önce boşanma davası açtığı bildirildi. Kemal Yıldırır’ın ise boşanmak istememesi üzerine eşi Meryem Yıldırır’ın oğlunun yanında yaşamaya başladığı öğrenildi. Gelinine 3 el ateş ederek öldürdüğü belirlenen zanlı adliyeye sevk edildi.

ERHAN YILMAZ

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 16°C

 • Ankara

  Ankara 15°C

 • İzmir

  İzmir 17°C

 • Bursa

  Bursa 19°C

 • Trabzon

  Trabzon 23°C

TÜMÜ
Reklamı Geç