İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

"İskenderun saldırısı İsrail ajanlarının işi"

"İskenderun saldırısı İsrail ajanlarının işi"

Saadet Partisi Genel Başkanı Yardımcısı Şevket Kazan, İskenderun'da 6 askerin şehit edilmesi ile sonuçlanan saldırıyı terör örgütü PKK'nın değil, İsrail ajanlarının gerçekleştirdiğini savundu

Partisinin Samsun İl Teşkilatı'nı ziyaret eden Şevket Kazan, burada çarpıcı açıklamalarda bulundu. İskenderun saldırısının Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırı ile aynı anda düzenlendiğine dikkat çeken Şevket Kazan, "Tam gemiye saldırının yapıldığı saatte İskenderun Deniz İkmal Tesisleri'ne saldırı yapılıyor. Bu saldırının PKK tarafından yapıldığı söyleniliyor. Bu saldırı PKK tarafından değil. PKK pozisyonundaki İsrail ajanları tarafından yapılmıştır. Her şeyden önce bu hükümetin İsrail'in çok iyi tanıması lazım" dedi.


Anayasa değişikliği paketine değinen Kazan, "Yapılmış olan anayasa değişikliği Anayasa Mahkemesi önündedir. CHP'nin başvuruları üzerine kısa sürede karar açıklanacaktır. Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan bellidir derler. Bu anayasanın iki maddesinin iptal tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı açık bir gerçektir. Peki, Anayasa Mahkemesi bu iki maddeyi iptal ederse AKP'nin tutumu ne olacaktır? Erkan seçime mi gidecektir? İşte öyle bir tablo karşısında AKP'nin erken seçime gitme ihtimali son derece kuvvetlidir. Çünkü, AKP gün geçtikçe kan kaybetmektedir. AKP'nin açılım konusunda yaptığı aksiyonlarda, 'Kürt açılımı' dedi, bir şey çıkmadı. 'Ermeni açılımı' dedi, bir şey çıkmadı. 'Alevi açılımı' dedi, bir şey çıkmadı. 'Romen açılımı' dedi, bir şey çıkmadı. Neyi açtıysa orası kapandı. Kendi açtı, kendisi kapattı. Tiyatro oynamıyoruz. Devleti idare ediyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.