İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

İskenderun'da Noel kutlamaları

İskenderun'da Noel kutlamaları
İskenderun'da Noel kutlamaları

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Ortodoks Kilisesi'nde düzenlenen Noel kutlamasında Noel Babanın hediye dağıtımında izdiham yaşanmaması için özel hassasiyet gösterildi.


İskenderun Şehit Pamir Caddesi üzerinde bulunan Rum Ortodoks Kilisesi'nde gerçekleştirilen 'Noel Ayini' için kentte yaşayan Hıristiyan aileler, çocuklarıyla birlikte kiliseye akın ettiler. Mum yakıp dua eden ve dileklerde bulunan Hıristiyanlar, birbirlerinin de Noelini kutladı. Kukuletaların dağıtıldığı kutlamada bir grup çocuk da ellerindeki metinden Hz. İsa'nın dünyaya gelişini kilisede bulunanlara okudu. Bu arada vatandaşlar çocuklarını yanlarına alarak Noel Baba ile birlikte hatıra fotoğrafları çektirdi.

Hediye dağıtan Noel Babanın çevresinde toplanan çocukların izdihama neden olmaması için özel hassasiyet gösterildi. Kilise korosu, şarkılar söyleyerek Noel Bayramı'nı kutladı.

Ortodoks Kilisesi Papazı Dimitri Yıldırım, Noel Bayramı'nın tüm dünya alemine özellikle Türkiye'ye barış, huzur ve bolluk getirmesi dileklerinde bulundu.


AHMET SEHER - HATAY

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.