İslamhaneleri’nin 3 aylık su sorunu bitti

Bodrum İlçesinin İslamhaneler Mahallesinde nüfus artışı ve son zamanlarda yağmur yağışlarının az olması nedeniyle yaşanan su sıkıntısı, Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucu giderildi.

İslamhanelerinin 3 aylık su sorunu bitti

22 Eylül 2016 16:11

Bölgedeki kuyu ve depolarda yaşanan içme suyundaki yetersizlik nedeniyle kısa sürede plan proje çalışmalarına başlayan MUSKİ ekipleri, İslamhanlerinin 5 kilometrelik hattını yenileyerek sorunu giderdi. 20 gün süren çalışmaları yakından takip eden Mahalle Muhtarı Ömer Mazı, MUSKİ’nin kısa sürede büyük bir iş başardığını söyledi.

“TANKERLERLE SU SORUNUMUZU ÇÖZÜYORDUK”
2 dönemdir muhtarlık yaptığını belirten İslamhaneleri Mahalle Muhtarı Ömer Mazı, “Bu zamana kadar su sıkıntısı yaşamadık. Bu sene yağışların olmamasından dolayı mahallemizde su sıkıntısı yaşadık. Su sorunumuz Haziranın ortalarında başladı ve yaz aylarının çoğunluğunda tam anlamıyla susuzduk. O süreçte de tankerlerle depolarımıza ve evlere su taşıyarak su sorunumuzu çözüyorduk” dedi.

“5 KİLOMETRELİK HATTI YAPMAK KOLAY DEĞİL”
Yapılan çalışmaları yerinde incelediğini söyleyen Mazı, şunları söyledi; “Yapılan çalışma 20 gün kadar sürdü. Çok şükür sonunda suyumuza kavuştuk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 20 gün gibi kısa bir süre içersin de çok büyük bir çalışma yapıldı. 5 buçuk kilometre gibi bir hattı yapmak kolay iş değil ciddi anlamda çok önemli bir iş yapıldı. Bundan sonra şebekemizdeki sorunlarda çözüleceğine inanıyorum.”

“MUSKİ’YE BAŞVURDUKTAN 1 AY SONRA SORUN ÇÖZÜLDÜ”
Mahallede demirci olarak 20 yıldır esnaflık yapan Haydar Bayram ise, sıcak ortamda çalıştıklarını ve suyun kendileri için ayrı bir önemi olduğunu vurguladı. 20 yıldır su sıkıntısı yaşamadıklarını son 3 ay içersin de su sorunu yaşadıklarını belirten Bayram, “ Bu yıl yağmur Bodrum’a nerdeyse hiç yağmadı. Yaz mevsimi de aşırı sıcak geçti. Yağışların olmaması ve sıcakların artması nedeniyle kuyularda su kalmamış, tankerler devamlı bizim depoları dolduruyordu. Sıcak ortamda iş yaptığımız için su ihtiyacımız oluyor. Çalışmalarımız sonrasında duş alamıyor, elimizi yıkayamıyorduk. Bunun üzerine MUSKİ’ye başvurduk. Başvurumuzun ardından 1 ay içersin de sorun çözüldü” diye konuştu. 

Bekir Tosun

Etiketler: İslamhaneleri


BAKMADAN GEÇME
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 24°C

 • Ankara

  Ankara 21°C

 • İzmir

  İzmir 28°C

 • Bursa

  Bursa 24°C

 • Trabzon

  Trabzon 19°C

TÜMÜ
Paykasa
Paykasa satın alma ve paykasa bozdurma işlemleri için en uygun paykasa fiyatları
Vivi rent a car
vivi.com.tr
Rent a car firmalarının arabalarını %15 indirimli kiralayın. Kampanyalı fiyatlar için vivi'ye göz atın.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Whatsapp İletişim:
0548 891 06 34

BT Magazin
Günlük Bilişim ve
Teknoloji Blogu
btmagazin.net
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Elektronik Sigara Modelleri
İndirimli Elektronik Sigara
www.elektroniksigara.ist

Mavi Kadın
Kadınların merak ettiği ve
ilgi duyduğu tüm konular
www.mavikadin.com