İstanbul Teknik Üniversitesi mühendislik sıralamasında 36'ncı sırada yer aldı

Global yüksek öğrenim analistleri QS Quacquarelli Symonds tarafından yayınlanan bölümlere göre yapılandırılmış sıralamaları olan QS World University Rankings by Subject'in sekizinci baskısında İstanbul Teknik Üniversitesi mühendislik sıralamasında 36'ncı sırada yer aldı.


01 Mart 2018 10:24

Yapılan açıklamada, Global yüksek öğrenim analistleri QS Quacquarelli Symonds tarafından yayınlanan bölümlere göre yapılandırılmış sıralamaları olan QS World University Rankings by Subject'in sekizinci baskısında, İstanbul Teknik Üniversitesi mühendislik sıralamasında 36'ncı sırada yer aldı. Dünyanın en iyi üniversitelerinden 48 farklı bölümü incelediği araştırmada, sıralamaların öğrenciler, veliler ve kariyer danışmanları için kapsamlı bir kaynak olarak tasarlandığı belirtildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi, en iyi maden mühendisliği okullarının uluslararası sıralamasında ilk 50 içindeki yerini koruduğu belirtilirken, bu yıl yayınlanan sıralamada İstanbul Teknik Üniversitesi maden mühendisliği tablosunda beş sıra geriledi ve 36'ncı sırada yer aldı. İlk defa bir Türk üniversitesi 48 bölüm içerisinde ilk 100 içerisinde yer aldığı bildirildi.
 

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 20°C

 • Ankara

  Ankara 18°C

 • İzmir

  İzmir 24°C

 • Bursa

  Bursa 26°C

 • Trabzon

  Trabzon 15°C

TÜMÜ
Reklamı Geç