İstanbul Üniversitesi TETLAB Fikir Fabrikası açılıyor

İstanbul Kalkınma Ajansı destekli 'İnovasyon Lideri İstanbul' projesi kapsamında kurulan 'TETLAB Fikir Fabrikası', yarın İÜ İstanbul Tıp Fakültesi’nde (İTF) açılacak.


08 Mart 2018 16:36

İstanbul Kalkınma Ajansı destekli “İnovasyon Lideri İstanbul” projesi kapsamında kurulan “TETLAB Fikir Fabrikası”, yarın İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ın katılımları ile İÜ İstanbul Tıp Fakültesi’nde (İTF) açılacak. 

İÜ 3 Boyutlu Tıbbi ve Endüstriyel Tasarım Laboratuvarı (TETLAB) devam projesi olan ‘İnovasyon Lideri İstanbul’ 2017 yılı Ocak ayı itibari ile çalışmalarına başladı. TETLAB Fikir Fabrikası’nda tasarım odaklı atölye çalışmaları, patent eğitimleri, proje yazma eğitimleri, proje maratonları, liderlik eğitimleri, girişim ve inovasyon hızlandırıcı çalışmalar, 3 boyutlu yazıcı ve 3 boyutlu tarayıcı uygulamalı atölye çalışmaları, makine öğrenmesi eğitimleri ve oluşturulan tasarımların gelişmesi için çalışmalar yapılacak. Proje ile farklı disiplinlerde çalışan ama ortak amacı yenilik içeren ürünler oluşturmak ve bunları üretmek olan kişilere, laboratuvardaki fiziksel ve dijital prototipleme cihazları ile fikirlerini tasarıma, tasarımlarını fiziksel ürünlere dönüştürme imkânı sağlamak amaçlanıyor. 

Fikir üretmeye ve bunlara dair fikri sınai mülki hakların korunmasına dair eğitimlerin de verileceği proje ile 11’inci Kalkınma Planı’ndaki tedbir önerilerinden olan kadınlara yönelik bilim, inovasyon makerlab atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek.  

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 14°C

 • Ankara

  Ankara 20°C

 • İzmir

  İzmir 20°C

 • Bursa

  Bursa 20°C

 • Trabzon

  Trabzon 23°C

TÜMÜ
Reklamı Geç