İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

İstanbul'da moda sinerjisi

İstanbul'da moda sinerjisi
İstanbul'da moda sinerjisi

14. Uluslararası İstanbul Moda Fuarı, CNR Expo Fuarcılık organizasyonuyla CNR Holding'den Prof. Dr. Emre Alkin, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Örün, İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin konuşmalarıyla CNR Expo Fuar Merkezi'nde açıldı.

Prof. Dr. Emre Alkin açılışta yaptığı konuşmada, 2011 yılından itibaren ekonomide koşma döneminin yaşanacağını, hazır giyim ve tekstil alanında bu yılsonu itibariyle ihracata yönelik önemli gelişmelerin kaydedileceğini belirtti.

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi de konuşmasında hazır giyim sektörünün krizden çıkışta önemli bir rol oynadığına dikkati çekti. Büyükekşi, "Trendlerin takipçisi değil, öncüsü olacağız. Geçen yıl tekstil ve hazır giyim sektörünün 22.5 milyar dolar ihracatı oldu. 2023'te 500 milyar dolar olan ihracat hedefinin tutturulmasında tekstil ve hazır giyim sektörü çok önemli bir rol oynayacaktır" dedi.


İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi ise Uluslararası İstanbul Moda Fuarı ile birlikte İstanbul Moda Günleri'nin sinerji yarattığına dikkati çekerek, iki organizasyonun da Şubat ayından itibaren iç içe olacağını söyledi. Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Nedim Örün de fuarın başarılı olması için federasyon olarak destek verdiklerini ifade etti. Fuarı ziyaret eden Mesiad (Merter Sanayici ve İş Adamları Derneği) Başkanı Ercan Tan, organizasyonun ziyaretçi açısından zenginliğine dikkat çekti.

Tan, Wenicetid, Gasoil, Joker Düğme ve Yonca Evcimik Bayan Tasarım gibi firmaların fuarda çok ciddi satışlar yaptığını ve büyük bağlantılar kurduklarını dile getirdi.

Almanya, Avusturya, İngiltere, Fransa, İspanya, ABD, Çin, Brezilya, Avustralya, İsrail, Yunanistan, Hollanda, Portekiz, Polonya, KKTC, Tunus, Fas, İsveç, İran, Irak, Ürdün, BAE, Kuveyt ve Romanya fuarın ziyaretçi ülkeleri arasında yer alıyor. Frank&Frank, Nseco, K&L Rupert, Lindex, Li&Fung, Alamgir Enterprise, Carrefour Global Sourcing Europe - Turkey Liason Office, Ultimo, Otto Versand, Erba, Abiteks, Adidas, Gap, Next, Nike/Vepa Ayakkabı ve Aksesuar A.Ş, Puma, KappAhl-Turkey Laison Office, Mosaictex, More and More, Nordictex, Scantex, WGSN, Connor, Tesco International Sourcing - Turkey Laison Office fuara gelen alım ofislerinden bazıları.

BAE Sharjah Emirliği'nin kraliyet ailesine mensup işkadını Hind Faisal Al Qassimi de ülke genelinde açmayı planladıkları 6-10 adet butik mağaza için ihtiyaç duydukları tüm ürünleri Türkiye'den almak amacıyla Uluslararası İstanbul Moda Fuarı'nı ziyaret ediyor.

Uluslararası İstanbul Moda Fuarı'nda 200 katılımcı 12 bin metrekare alanda stand açtı. Herry Giyim, Güncel Giyim Tekstil, Tanrıverdi, Orka Tekstil, Alpasha, Belgin, Sharin, Süvari, Aytenler ve İstanbul Gömlekleri fuarın katılımcı firmaları arasında yer alıyor. Organizasyona 60'ı aşkın ülkeden 5.600 yabancı ziyaretçi bekleniyor.

BAE Sharjah Emirliği'nin kraliyet ailesine mensup işkadını Hind Faisal Al Qassimi de ülke genelinde açmayı planladıkları 6-10 adet butik mağaza için ihtiyaç duydukları tüm ürünleri Türkiye'den almak amacıyla Uluslararası İstanbul Moda Fuarı'nı ziyaret ediyor. Uluslararası İstanbul Moda Fuarı 30 Ağustos'a kadar açık kalacak.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.