İstanbul'daki FETÖ soruşturmasında 8 hakim ve savcı daha tutuklandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, hakim ve savcılara yönelik yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan 54 hakim ve savcıdan 8'ini ''silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçundan tutuklandı. Diğer 46 şüpheli hakim-savcı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbuldaki FETÖ soruşturmasında 8 hakim ve savcı daha tutuklandı

21 Mart 2017 11:52

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Önder Yaman'ın koordinesinde hakim ve savcılara yönelik yürütülen FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan 54 hakim ve savcının işlemleri tamamlandı. İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan şüphelilerden, aralarında hemşire Ayşegül Terzi'yi darp ettiği gerekçesiyle tutuklu yargılanan Abdullah Çakıroğlu'nun tahliyesine karar veren hakim İ.U. ve Bursa Ticaret Mahkemesi Başkanı İ.P.'nin de bulunduğu 8 şüphelinin ''silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçundan tutuklanmasına karar verildi.
Nöbetçi Hakimlik aralarında İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi üyesi hakimlerin de bulunduğu diğer 46 şüphelinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına hükmetti. Bu şüpheliler hakkında yurt dışına çıkış yasağı konuldu.
 

Başak Akbulut
 

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 26°C

 • Ankara

  Ankara 24°C

 • İzmir

  İzmir 27°C

 • Bursa

  Bursa 25°C

 • Trabzon

  Trabzon 23°C

TÜMÜ
Reklamı Geç