İTÜCÜ'den olimpiyatçılara matematik eğitimi

İstanbul Ticaret Üniversitesi (İTİCÜ) tarafından organize edilen 40 kişilik ücretsiz matematik olimpiyat eğitimi programına 500'e yakın öğretmen başvurdu.

İTÜCÜden olimpiyatçılara matematik eğitimi

28 Mayıs 2011 10:06


Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki kamu ve özel ortaöğretim kurumlarında görev yapan lise matematik öğretmenlerine yönelik olimpiyat seviyesinde yürütülen eğitim programına 500'e yakın öğretmen müracaat etti.
 
Programın koordinatörlüğünü yürüten İTİCÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Savaş, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenen programın amacının, ulusal ve uluslararası matematik olimpiyatlarına katılacak öğrencilerin sayısının artması ve başarılı sonuçlar almaya yönelik bir altyapı oluşturulması olduğunu söyledi.
 
Prof. Savaş, ülkemizin ulusal ve uluslararası matematik olimpiyatlarındaki başarısını yükseltmek için yapılacak çalışmaya öğretmenlerin gösterdiği ilgiden memnun kaldıklarını dile getirdi.

14-26 Haziran 2011 tarihleri arasında Şile'de 120 saat eğitim alacak olan öğretmenler, geleceğin büyük matematikçilerini yetiştirmenin inceliklerinin yanı sıra ortaöğretim öğrencilerinden matematik zekası yüksek olanları olimpiyatlara daha iyi hazırlamanın ipuçlarını öğrenecek.

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 17°C

 • Ankara

  Ankara 16°C

 • İzmir

  İzmir 21°C

 • Bursa

  Bursa 22°C

 • Trabzon

  Trabzon 14°C

TÜMÜ
Reklamı Geç