İzmir'deki o derneğe kayyum atandı

İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin genel kurulu ile ilgili verilen yürütmeyi durdurma kararı iptal edilirken, birliğe üç kişilik kayyum atanmasına karar verildi.

İzmirdeki o derneğe kayyum atandı

22 Eylül 2016 11:00

İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cafer Gülpınar, birliğin 20 Temmuz'da gerçekleşen genel kurulunda 8 yıldır başkanlığı sürdüren Özer Türer'i 12 oyla geride bırakarak seçimi kazanmıştı. Yapılan genel kurul ise daha sonra yargıya taşındı. Tartışmalı seçimin ardından İzmir 5. Asliye Ticaret Mahkemesi, yürütmenin durdurulması kararı verdi. Bu kararın ardından, birlik görevi tedbiren eski başkan Özer Türer’e teslim edildi. Ancak mahkeme, seçimi kazanan ve haksızlığa uğradığını belirten Cafer Gülpınar'ın başvurusuyla önemli bir karara imza attı. 5. Asliye Ticaret Mahkemesi, birlik yönetimine 3 kişilik kayyum heyeti atanmasına karar verdi.
Kararın ardından konuşan ve haklarıyla kazandıklarına inandıkları genel kurulun yargıya taşınmasının birliğe zarar verdiğini belirten Cafer Gülpınar, "Özer Türer ve yönetiminin birlikle ilişkisi kayyum kararı ile ortadan kalktı. Fakat birlik görevlerini yerine getiremiyor. Üreticiye ulaşıp dertlerini dinleyemiyor. Buna çok üzülüyoruz. Bu seçim bizim hakkımızdı, ancak mahkeme böyle takdir etti. Biz üretici mağdur olmasın istiyor ve böyle gidecekse yeniden seçime hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Bizim için üretici önemlidir" dedi. 

Etiketler: dernek, kayyum


BAKMADAN GEÇME
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Paykasa
Paykasa satın alma ve paykasa bozdurma işlemleri için en uygun paykasa fiyatları
Vivi rent a car
vivi.com.tr
Rent a car firmalarının arabalarını %15 indirimli kiralayın. Kampanyalı fiyatlar için vivi'ye göz atın.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Whatsapp İletişim:
0548 891 06 34

BT Magazin
Günlük Bilişim ve
Teknoloji Blogu
btmagazin.net
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Elektronik Sigara Modelleri
İndirimli Elektronik Sigara
www.elektroniksigara.ist

Mavi Kadın
Kadınların merak ettiği ve
ilgi duyduğu tüm konular
www.mavikadin.com