İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

KARDEMİR'den Çin değerlendirmesi

KARDEMİR'den Çin değerlendirmesi
KARDEMİR'den Çin değerlendirmesi

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) A.Ş. Genel Müdürü Osman Kılavuz, fabrikanın son yatırımlarından yüksek fırında, önümüzdeki günlerde test üretimine başlayacaklarını söyledi.

Kardemir Genel Müdürü Osman Kılavuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çin Halk Cumhuriyeti'ne 13 günlük bir gezi düzenleyerek demir-çelik sektöründe üretim gerçekleştiren tesisleri gezdiklerini, sinter fabrikası kurma çalışmalarıyla ilgili de görüşmelerde bulunduklarını söyledi. Çin'de 5 fabrika gezdiklerini, 7-8 şehir dolaştıklarını ve 4 firma ile görüşmeler yaptıklarına anlatan Kılavuz, şöyle konuştu:

"Sinter makineleri üreten 3 bin kişinin çalıştığı atölyeleri ve fabrikaları ziyaret ettik. Çin gezisi bizim açımızdan çok faydalı oldu. Fabrikamızın son yatırımlarından yüksek fırında, önümüzdeki günlerde test üretimine başlayacağız. Yüksek fırınlarda kullanılacak sinterin miktarı bu şekilde artmış olacak. Çünkü, yüksek fırınlardaki üretimimize paralel sinter kullanımı da fazlalaşıyor. Bunun için sinter fabrikası kurmayı planlıyoruz. Firmaları yerinde görmek ve tesislerini ziyaret etmek için gittiğimiz Çin'de fiyat konusunda da görüşmeler yaptık. İnşallah kısa süre sonra sinter fabrikasını hangi firmayla yapacağımıza karar vereceğiz."

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.