Kartal Belediyesi Sanat Akademisi açıldı

Yetenek sınavıyla öğrenci kabul edecek olan Kartal Belediyesi Sanat Akademisi açıldı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı Başkanı Prof. Cana Gürmen ve usta kemancı, akademisyen ve besteci Prof. Cihat Aşkın’ın danışmanlığında hayata geçen akademiye girmek isteyen çocuklar, yeteneklerini sergiledi.


28 Ekim 2017 23:59

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi, yetenek sınavıyla kapılarını açtı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı Başkanı Prof. Cana Gürmen ve usta kemancı, akademisyen ve besteci Prof. Cihat Aşkın’ın danışmanlığında hayata geçen Kartal Belediyesi Sanat Akademisine girmek isteyen 6-15 yaş arası çocuklar yeteneklerini sergiledi. Akademide sınıfları gezen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, yeteneklerini sergileyen öğrencileri dikkatle izledi.

Akademi hakkında bilgi veren Başkan Öz, "Kartal'ın ileriye dönük ne olacağını kararlaştırdığımızda 4 ana unsurumuz vardı. Arkeoloji, ekoloji, teknoloji ve sanat. Bugün sanatın bir bölümünü de hayata geçirmiş oluyoruz. Kültür Müdürlüğümüzün bünyesinde Kartal Sanat Akademisi bugün yoluna başlamış oldu. Uzun bir yol. Felsefe, sanat düşünceyi gerektiren ve getiren unsurlar. Düşünce olmadan sorgulama olmaz. Sorgulama olmadan da özgür birey olmaz. Kartal'da ciddi bir sanat hareketi bundan sonra da artarak devam edecek" diye konuştu.
Prof. Dr. Cana Gürmen ise projeyi takdir ederek, "Yüzlerce çocuk başvurdu. Bu kadar katılım karşısında mutluluktan uçuyorum. Benim için çok gurur verici oldu" dedi.

Akademiye kabul edilecek öğrenciler; piyano, keman, perküsyon, çello, flüt ve müzik teorisi konularında kapsamlı bir eğitim alma fırsatı yakalayacak. 

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 29°C

 • Ankara

  Ankara 27°C

 • İzmir

  İzmir 29°C

 • Bursa

  Bursa 29°C

 • Trabzon

  Trabzon 27°C

TÜMÜ
Reklamı Geç