"Kaset siyaseti ahlaksızlıktır"

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i daha önce ziyaret ettiğini belirterek "9 sene sonra başka biri Süleyman Demirel'i ziyaret ettiyse bundan niye polemik çıkarıyorsunuz.

Kaset siyaseti ahlaksızlıktır

22 Mayıs 2011 17:35

HAMZA ALP
ORDU

 

AK Parti'nin milletvekilleri listesinden 2002 ve 2007'de acaba Süleyman Bey'in kaç arkadaşı AK Parti'den milletvekili adayı olmuştur? Hâla kaç tanesi milletvekilidir" dedi.


Numan Kurtulmuş, Ordu'nun Ünye ilçesinde hemşehrilerine seslendi. Genel Başkanı Kurtulmuş, şöyle konuştu: "İktidar olursak üç tane yanlışa düşmeyeceğiz. Asla firavunlaşmayacağız, Karunlaşmayacağız, Belanlaşmayacağız."


12 Haziran seçimleri öncesi yurt gezilerini sürdüren HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Erzurum ve Trabzon mitinginin ardından Ünye'de hemşehrilerine seslendi. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Cumhuriyet Meydanı girişinde Numan Kurtulmuş'u çiçekle karşılayarak "Memleketine hoşgeldin" dedi.


Ünye Cumhuriyet Meydanı'nda seçim otobüsünün üzerine "Başbakan Numan" sloganları ile çıkan Numan Kurtulmuş, iktidar partisini eleştirdiği konuşmasında 13 Haziran'da iktidar olmaları halinde, Türkiye'nin üç temel alanda yeni bir döneme gireceğini iddia etti. Kurtulmuş, halkın demokrasisini egemen hale getireceklerini, toplumsal barışı sağlayacaklarını ve adaletli kalkınmayı tesis edeceklerini söyledi. Üç temel şeyi yapmayacaklarına da vurgu yapan Kurtulmuş, sözlerine şöyle devam etti: "Milletimiz HAS Parti'yi iktidarın merkezi görüyor. İktidar olursak üç tane de yanlışa düşmeyeceğiz. Asla firavunlaşmayacağız. Yani yönetimi, yönetilen halka karşı zulüm aracı haline dönüştürmeyeceğiz. Karunlaşmayacağız. Milletin yani kamu malını haksız yiyenlere yedirmeyeceğiz, yemeyeceğiz. HAS Parti'nin hırsızları olmayacak.

Belanlaşmayacağız. Belan yaptığı yanlışları örtmek için dini istismar edendir. Dinimizi istismar etmeyip, ettirmeyeceğiz."


İktidar ve muhalefet partilerinin seçim meydanlarında sürekli kavga ettiğini hatırlatan Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü: "İktidar ve ana muhalefet olarak kavga ediyorlar. Her gün birilerine laf yarıştırıyorlar. Hakaret ediyorlar, ne yapacaklarını söylemiyorlar. Karşı tarafı hakaret ederek, aşağılayarak öne çıkmaya çalışıyorlar. Birbirlerini ötekileştirerek, birbirlerine kötü söz söyleyerek kendi taraflarını tahkim etmeye çalışıyorlar. Kendi taraftarlarını artırmaya çalışıyorlar. Yetmiyor, eski siyasetçileri de devreye sokuyorlar.

 

İşte HAS Parti onun için kavga etmeyen, kutuplaştırmayan, düşman ilan etmeyen, bu ülkedeki bütün insanları bir ve beraber gören bir anlayışla yoluna devam ediyor. Diğer partiler sadece karşı tarafın ayağına çelme takmaya çalışırken biz eşit ve özgür yurttaşlığa dayalı yeni bir Türkiye inşa etmek için çalışıyoruz."


Türkiye'de 20 milyon insanın yoksulluk içinde yaşadığını anlatan Kurtulmuş, sözlerine şöyle devam etti: "Nüfusun yarısına Yeşil Kart verilmiş. Evlerin önüne kömür, iki kilo makarna koyuluyor. Bu bölgede tütün yetişiyordu. Ancak, tütünü yok ettiler. Niçin bizim Ahmetler, Mehmetler satmayacak, elin gavuru gelecek Virjinya tütününü burada satacak. Şeker pancarında da durum aynı, yakında şeker ithal edecek duruma geleceğiz. Dünyanın en çok fındık üreten ülkesiyiz. Sökene de destek, çok üretene de destek.


Açıklanan 3 yıllık strateji planından sonra fındık üreticisinin hali ne olacak. Bu sorunun cevabını kendileri de veremiyor."


Türkiye'yi içinde bulunduğu çıkmazdan kurtaracak olan partinin Has Parti olduğunu anlatan Kurtulmuş, şöyle konuştu: "Bizim üç temel vaadimiz var. Türkiye'deki temel sorunlardan biri demokrasimizin eksik, topal ve güçsüz olmasıdır. 12 Eylül darbesiyle gelen bu sistem milleti dolgu malzemesi ve oy malzemesi olarak görmektedir. Bırakın milletvekillerini halk seçsin ve Anayasa'yı da halk yapsın. Tanzimat'tan bu yana seçkinler Anayasa'yı biz yaparız diyor. Ama biz diyoruz ki, 2012'de Has Parti iktidarında millet biz kendi Anayasamızı kendimiz yaptık diyebilsin."


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i daha önce ziyaret ettiğini anlatan Kurtulmuş, şunları söyledi: "9 sene sonra başka birisi Süleyman Demirel'i ziyaret ettiyse bundan niye polemik çıkarıyorsunuz veya diyorsunuz ki; Süleyman Bey'in adamları sizin aranızda aday. AK Parti'nin milletvekilleri listesinden 2002 ve 2007'de acaba Süleyman Bey'in kaç arkadaşı AK Parti'den milletvekili adayı olmuştur? Hâla kaç tanesi milletvekilidir. Bunu da millete söyleyin."


Kaset skandalları üzerinden yapılan siyaseti eleştiren Kurtulmuş, konuşmasını söyle tamamladı: "Neredeyse görüşmeler üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorlar. Yetmiyor, kasetler üzerinden siyaset yapılıyor. O kasetlere muhatap olanlar belki bireysel ahlak bakımından fevkalade tereddi içerisindeler. Biz hep söylüyoruz, siyasetçiler Biri Bizi Gözetliyor Evi vardı ya öylesine şeffaf olmalı. Her an kendisini gözetliyor gibi camdan bir fanusun içinde yaşamalıdır. O onların bireysel suçları ne kadar büyük terbiyesizlik, ahlaksızlıksa aynı şekilde kasetler üzerinden siyasette o kadar ahlaksızlıktır."


YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 12°C

 • Ankara

  Ankara 12°C

 • İzmir

  İzmir 19°C

 • Bursa

  Bursa 16°C

 • Trabzon

  Trabzon 12°C

TÜMÜ
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com