Kaybolan Malezya uçağına ait olduğuna inanılan bir parça bulundu

Güney Çin Denizi üzerinden uçtuğu sırada kara ile irtibatı kesilen Malezya havayollarına ait yolcu uçağı ile ilgili arama çalışmaları sürüyor.

Kaybolan Malezya uçağına ait olduğuna inanılan bir parça bulundu

09 Mart 2014 16:01

Dün sabah saatlerinde radardan çıkarak kaybolan Malezya Havayollarına ait uçakla ilgili yapılan çalışmalar sonucu denizde bir parça bulundu. Vietnamlı arama ekibi yetkilileri parçanın uçağın içindeki kapı parçası olabileceğini ifade etti.

Yetkililer Tho Chu Adası yakınlarında görülen parçanın iç kesimdeki bir kapı ve uçağın kuyruk tarafından kopan bir parça olduğunu düşündüklerini belirtti.

KAYBOLAN MALEZYA UÇAĞIYLA İLGİLİ ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Güney Çin Denizi üzerinden uçtuğu sırada kara ile irtibatı kesilen Malezya havayollarına ait yolcu uçağı ile ilgili arama çalışmaları sürüyor.

227 yolcu ve 12 mürettebat taşıyan 370 sefer sayılı yolcu uçağı ile ilgili aramalar sürerken uçağın düştüğüne inanılan bir bölgede bulunan petrol sızıntıları sonrası araştırmalar sıklaştırıldı. Malezya Hükümetinden yapılan açıklamada terör saldırısı şüphesi ile soruşturma başlatıldığı ifade edildi. Açıklamada ayrıca uçağın kalktığı havaalanındaki güvenlik kamerası kayıtlarına bakıldığı ve en az 2 tanesi çalıntı olduğu belirtilen 4 yolcu pasaportu hakkında araştırma yapıldığı belirtildi. Malezya Başbakanı Najib Razak ise açıklamasında, gerektiği takdirde havaalanındaki güvenliği arttırabileceklerini belirterek olayın niçin olduğuna dair halen net bir bilgi edinilemediğini kaydetti.
Öte yandan İnterpol de şüpheli pasaportlar hakkında araştırma yapmaya başladı. Yetkililer Avusturya ve İtalya uyruklu olduğu belirtilen en az 2 pasaportun 2012 ve 2013 yıllarında Tayland’da çalındığını belirtti. İnterpol yetkilileri ayrıca araştırmalara devam ettiklerini belirterek uçağın düşmesinin pasaportlarla bir ilgisinin olup olmadığının belirlenemediğini ifade etti.

Bölgede bulunan ülkeler de uçak ile ilgili araştırmalara yardım etmeye başladı. Çin 2 savaş gemisi yollayarak yardımlara katılırken 2 helikopter, 30 medikal personel, 10 dalgıç, 52 deniz piyadesinin de araştırmalarda yer alacağı ifade edildi. FBI yetkilileri de bölgeye birkaç uzman yollayarak konunun terör bağlantısının olup olmadığını araştıracak. Çin ve ABD’nin yanı sıra Vietnam, Malezya, Singapur, Endonezya gibi ülkeler de yardım ekipleri yollayarak çalışmalara destek veriyor.

Dün sabah erken saatlerde radardan kaybolarak haber alınamayan Malezya havayollarına ait uçakta 153 Çinli, 38 Malezyalı, 7 Endonezyalı, 7 Avustralyalı, 5 Hindistanlı, 4 Amerikalı, 1 Rus yolcunun bulunduğu ifade edilmişti.


YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 19°C

 • Ankara

  Ankara 17°C

 • İzmir

  İzmir 22°C

 • Bursa

  Bursa 20°C

 • Trabzon

  Trabzon 17°C

TÜMÜ
Paykasa
Paykasa satın alma ve paykasa bozdurma işlemleri için en uygun paykasa fiyatlar
Vivi rent a car
vivi.com.tr
Rent a car firmalarının arabalarını %15 indirimli kiralayın. Kampanyalı fiyatlar için vivi'ye göz atın.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Elektronik Sigara Modelleri
İndirimli Elektronik Sigara
www.elektroniksigara.ist

Mavi Kadın
Kadınların merak ettiği ve
ilgi duyduğu tüm konular
www.mavikadin.com