Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Kenan Altun: ‘Eski alışkanlıklarınızdan sıyrılın’

Faydabul.com CEO'su Kenan Altun, internet sitelerinin emlak sektöründe hem müşteri hem de alıcı için çeşitli faydalar sağladığını söyledi.

Kenan Altun: Eski alışkanlıklarınızdan sıyrılın

03 Mayıs 2016 09:08

2016 yılının Mart ayında kurulan internet sitesiyle alıcı ile satıcıları buluşturan Faydabul.com'un Kurucu Ortağı ve CEO'su Kenan Altun, faydabul platformunun emlak sektörü için en önemli faydalarından birinin alıcı ve satıcıyı buluşturarak her iki taraf için de zaman tasarrufu aldığını söyledi. Kenan Altun bu noktayı, "Birden fazla teklifin alınması sayesinde alıcı için katma değer sağlarken, satıcı içinde müşteri portföyünü genişletme imkanı sağlıyor. Çünkü insanların ev, işyeri gibi aramaları birçok kişinin tecrübe ettiği üzere büyük bir vakit kaybına sebebiyet veriyor" ifadesiyle açıkladı. Altun, aynı şekilde emlak sektöründeki aracı ve satıcılar ise müşterisine mülkün sunumunu yapmak ve yeri göstermek için insan kaynakları, uzaklığa göre araç, yakıt ve zaman gibi maliyetler ön plana çıktığına dikkat çekti.

Kenan Altun, sektör için yürüttükleri çalışmaların amacının, "İnsanların arama deneyimlerine farklı bir ürünle katkıda bulunmak ve farklı bir açıdan baktırabilmek" şeklinde dile getirerek, "Yayımlanan yüzlerce ilan arasından klasik arama yönetimi yerine dakikalar içinde 'tam da aradığımı buldum' dedirtmek. Bunu başarmak bizim için bir mutluluk. Bununla birlikte, eski alışkanlıklardan sıyrılıp farklı bir bakış açısına sahip olmak kolay değil" dedi.

Altun, 'faydabul.com'un diğer sitelerden farkını ise şöyle açıkladı: "Bizim sitemize gelip üye olan ve hatta arama yapan, ama en sonunda şunu söyleyenler de var: 'Aradım ama ilanlar neden listelenmedi?' Bir arama sonucunda listeleme bekleme alışkanlığı belki birçoğumuzda yer etmiş, ama listeleri tek tek incelemek, hatta 1'inci sayfadan sonra 2'inci sayfadaki listelere bakmak ve 3'üncüsü, 4'üncüsü… Sonuçta bir tane tam aradığınızı bulursunuz, irtibat için ilgili kişi ile iletişime geçtiğinizde bir de ilanın güncel olmadığını veya yeni satıldığını görürsünüz. 'Bu durumda dakikalardır, hatta saatlerdir inceledim, tam aradığımı buldum ama süresi geçmiş' diyerek üzülürsünüz. Faydabul ile bu tarz sorunlar yaşanmayacağı için kullanıcıların en güncel teklifler alınabilir. Türkiye'nin en değerli internet projelerinden birisi olacağına inanıyoruz. En kısa zamanda emlak sektöründeki üyelerimizin başarı hikayelerine sitemizde yer vereceğimize inanıyorum". 

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 33°C

 • Ankara

  Ankara 32°C

 • İzmir

  İzmir 33°C

 • Bursa

  Bursa 31°C

 • Trabzon

  Trabzon 28°C

TÜMÜ
Reklamı Geç