Kettcar’lar için önemli güvenlik açıklaması

Çocuklar tarafından kullanılan oyuncak araba Kettcarlarda güvenlik açığı tespit edildi. Üretici firma, arabaların kullanımını sonlandırmasını istedi.


12 Mart 2018 16:04

Alman menşeili Kettler markasının çocuklar için üretilen arabası Kettcar'ın plastik jantlarında patlama yaşanması üzerine şirket güvenlik açıklamasında bulundu. Aracın aşırı yüke maruz kalası veya tekerleklerin fazla şişirilmesi halinde bu ihtimal arttığını belirten şirket, bu nedenle müşterilerin şimdilik Kettcar’ların kullanımını sonlandırmasını istedi. 

Şirketin internet sayfasında bu güvenlik bilgisine yönelik olarak bilgi alınabileceğini belirterek, “Müşteriler, mevcut Kettcar’larının bu durumdan etkilenip etkilenmediğini ve gerekli olması halinde tekerleklerin nasıl değiştirileceğini ürün ve seri numarası vasıtasıyla öğrenebilirler. Tanımlama amaçlı gerekli olan madde ve seri numaraları, Kettcar’ın ön aksının altında bulunan tip plakasında yer almaktadır. Ayrıca, web sitesinde de tip plakasının konumu ve okunmasına ilişkin destek sağlanmaktadır. Bu güvenlik bilgisi sadece pnömatik tekerlekleri olan belirli sayıdaki Kettcar modelleri için geçerlidir. B-2503 ve üzeri tanımlayıcı içeren seri numaraları etkilenmektedir; örneğin, B-2802, C-0204 vs. plastik tekerlekli Kettcar’lar da etkilenmemektedir” ifadelerine yer verildi.  

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 27°C

 • Ankara

  Ankara 28°C

 • İzmir

  İzmir 32°C

 • Bursa

  Bursa 28°C

 • Trabzon

  Trabzon 26°C

TÜMÜ
Reklamı Geç