İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Mehmetçik Kutûlamâre'de İstihbarat savaşları

Mehmetçik Kutûlamâre'de İstihbarat savaşları
Mehmetçik Kutûlamâre'de İstihbarat savaşları

TRT 1’in sevilen dizisi Mehmetçik Kutûlamâre’de casus savaşları hız kesmeden devam ediyor.

Birinci Dünya Harbi'nin Irak cephesinde Teşkilat-ı Mahsusa neferleri ile İngiliz casuslar arasındaki istihbarat savaşlarının konu edildiği Mehmetçik Kûtulamâre yayınlanan her bölümünde ayrı bir akıl oyununa sahne oluyor. 

Güçlü oyuncu kadrosu ve dev prodüksiyonuyla dikkat çeken dizinin yayınlanan son bölümünde, Teşkilat-ı Mahsusa ajanı Üsküplü Teğmen Ali, planladığı oyunla kaçmasına izin verdiği Wilson'u takip ederek şehirdeki bağlantılarını çözdü. Cox'a götürülmek üzere yola çıkan sandığın bulunduğu araba, Resul'ün yardımıyla şehrin çıkışında durduruldu. Oswlad, Resul'ü koyunlarını yoldan çekmesi için uyarırken, Teşkilat-ı Mahsusa neferleri de arabada bulunan sandığı alıp yerine Wilson'un cesedinin bulunduğu sandığı koydu. Sabırsızlıkla Oswlad'ın kendisine getireceği sandığı bekleyen Cox, Wilson'un cesediyle karşılaşınca şok oldu.

Öte yandan, hürriyetlerine kavuşan Osmancık Taburu neferlerinin Kut'a gelişi şehirde bayram havası estirirken, Hüsrev'in Osman Paşa ile ilgili anılarını anlattığı sahne izleyenlere duygulu anlar yaşattı. Mehmet ve Zeynep'in kavuştuğu sahne ise sosyal medyada büyük beğeni topladı.

Cox'un bundan sonraki hamlesi ne olacak? Mehmet ve Zeynep'i neler bekliyor? Esaretten kurtulan Osmancık taburu neferleri neler yaşayacak? Bu ve daha fazla soru Mehmetçik Kûtulamâre'nin 19 Nisan Perşembe günü saat 20.00'de TRT 1'de yayınlanacak yeni bölümünde yanıt bulacak.
 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.