Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Mimarlik Fakültesi öğrencileri yaz okulunu İstanbul’un tarihi dokusunda gerçekleştiriyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti öğrencileri İstanbul’da yapılan yaz okulu kapsamında İstanbul’un çok kültürlü yapısını yerinde inceleme imkanı buldular.

Mimarlik Fakültesi öğrencileri yaz okulunu İstanbulun tarihi dokusunda gerçekleştiriyor

09 Temmuz 2018 13:29

GAÜ Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Akademisyenlerinden Yrd. Doç. Dr. Silviya Covarino önderliğinde GAÜ İstanbul yerleşkesinde gerçekleşen yaz okulunda öğrenciler, İstanbul’un çok kültürlü yapısını yerinde inceleme imkanı buldular. Dünya’da eşi benzeri bulunmayan ve Avrupa ile asya kıtaları üzerinde tarihi ve kültürel dokusuyla dikkat çeken camiler, saraylar, parklar, köşkler gibi bir çok tarihi yapıyı keşfeden öğrenciler eğlenceli bir yaz okulu gerçekleştirmekte.

“İstanbul'da mimari tasarım üzerine çalışmalar sürdürmekteyiz”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yrd. Doç. Dr. Silviya Covarino şunları söyledi;
“Girne Amerikan Üniversitesi, öğrencilerine uluslararası ve çok kültürlü bir çevrede; farklı ortamlarda ve ülkelerde okumak için fırsatlar sunuyor. Bu yaz döneminde ise, Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nden öğrenciler ile İstanbul'da Mimari Tasarım üzerine çalışmalar sürdürmekteyiz. Dünya kültür mirası olan İstanbul, Avrupa'nın mega kentlerinden biri olan büyük bir şehir. Kentsel konularda çalışmak için öğrencilere büyük bir şans sunuyor ve gezegenimizin şehirleşmesini anlamak için mükemmel bir kentsel ortam" dedi.

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 32°C

 • Ankara

  Ankara 30°C

 • İzmir

  İzmir 35°C

 • Bursa

  Bursa 33°C

 • Trabzon

  Trabzon 28°C

TÜMÜ
Reklamı Geç