Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

MOSDER'de ödüller sahiplerini buldu

MOSDER tarafından düzenlenen, '13'üncü Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması' birincileri belli oldu.

MOSDERde ödüller sahiplerini buldu

07 Aralık 2017 14:04

MOSDER tarafından düzenlenen, Adres Patent'in hizmet sponsoru, Mobilyamarka.com'un internet sponsoru olduğu '13'üncü Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması' birincileri belli oldu. 37 farklı üniversiteden 249 projenin katıldığı yarışmada 17 tasarımcı finale kaldı. 52 projeyle en çok başvurunun yapıldığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'ne 10 Bin liralık ödül verildi. Jüri değerlendirmeleri sonucunda belirlenen finalist projelerin prototipleri, MOSDER üyeleri tarafından üretilerek hayata geçirildi.

'Tasarım tescil belgesi'

Yarışma finalistlerine başarı sertifikası ve toplam 84 bin TL ödül verilirken, tasarım haklarının korunması için finale kalan projelerin sahiplerine yarışmanın hizmet sponsoru Adres Patent aracılığıyla Türkpatent tarafından onaylı ‘Tasarım Tescil Belgeleri' verilecek. Yarışmanın internet sponsorluğunu da Adres Patent bünyesindeki MobilyaMarka.com yaptı. Finalistlerin tasarımları ve röportajları yıl boyu yarışmanın sponsoru olan MobilyaMarka.com'da yer alacak.

Yarışmanın hizmet sponsoru Adres Patent

Adres Patent Genel Müdürü Cumhur Abdullah Akbulut‘a 'Hizmet Sponsoru' plaketini MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Öztaşkın takdim etti.

İnternet sponsoru Mobilyamarka.com'a plaket

Adres Patent Satış ve Pazarlama Müdürü Derya Kılıç da Mobilyamarka.com'un internet sponsoru olduğu 13'üncü Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması internet sponsoru ödülünü MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Öztaşkın'dan aldı.

1 milyon 200 bin ödül

MOSDER tarafından 2005 yılından beri düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'na bugüne kadar 3 bin 500' yakın proje katıldı. 13 yıllık süreçte toplam 300 projenin finale kaldığı yarışmalarda bugüne kadar 1 milyon 200 bin TL'nin üzerinde ödül dağıtıldı. Her biri alanında uzman akademisyenlerin jüri üyeliğinde seçilen tasarım projeleri; özgün, yenilikçi, kullanıcıya ve üreticiye sunduğu fayda, üretim kolaylığı ve estetik kalite kriterleri dikkate alınarak değerlendiriliyor. 

Etiketler: MOSDER

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 33°C

 • Ankara

  Ankara 31°C

 • İzmir

  İzmir 36°C

 • Bursa

  Bursa 33°C

 • Trabzon

  Trabzon 27°C

TÜMÜ
Reklamı Geç