Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Mustafa Varank kimdir, kaç yaşındadır? Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank kimdir?

Mustafa Varank kimdir? Türkiye'nin yeni sistemiyle beraber yeni kabinenin ilk Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank oldu. Peki Mustafa Varank kimdir, kaç yaşındadır? İşte Mustafa Varank'ın özgeçmişi...

Mustafa Varank kimdir, kaç yaşındadır? Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank kimdir?

09 Temmuz 2018 23:56

Mustafa Varank kimdir? Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabineyi açıklarken, yeni Sanayi ve Teknoloji Bakanı da Mustafa Varank oldu. Peki Mustafa Varank kimdir?

Mustafa Varank, 1976 yılında İstanbul'da doğmuştur. ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Varank, 2005 yılında Başbakanlıkta göreve başladı. 2011'de Başbakan Başdanışmanlığına, 2014'te ise Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirildi. 2016 yılında Büyükelçi unvanı aldı.

İşte Mustafa Varank'ın kariyeri...

Mustafa Varank kimdir? Mustafa Varank, 1976 yılında Trabzon'da doğdu. İstanbul İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisansını ABD'de bulunan Indiana Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nde yaptı.

Varank, ayrıca bu dönemlerde Florida State Üniversitesi'nde uzman, Indiana University Pervasive Technology Institute'te ise araştırmacı ve sistem yöneticisi pozisyonlarında çalıştı.

Mustafa Varank, 2005 yılında Başbakanlık'ta görev yapmaya başladı. Sırasıyla, 2011'de Başbakan Başdanışmanlığına, 2014'te ise Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirildi. 2016 yılında Büyükelçi unvanı aldı.

Başdanışmanlık görevi boyunca, Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız tarafından verilen diğer görevlerin yanısıra, yüksek teknoloji, bilgisayar teknolojileri ve uygulamaları, savunma sanayi ve araştırma-geliştirme alanlarıyla özel olarak ilgilendi. TÜRKSAT Yönetim Kurulu Üyesidir.

Mustafa Varank, evli ve iki çocuk babasıdır.
 

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 32°C

 • Ankara

  Ankara 30°C

 • İzmir

  İzmir 35°C

 • Bursa

  Bursa 33°C

 • Trabzon

  Trabzon 28°C

TÜMÜ
Reklamı Geç