İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Öğrenciler TSE'yi öğreniyor

Öğrenciler TSE'yi öğreniyor
Öğrenciler TSE'yi öğreniyor

Uğur Okulları Gaziemir Kampüsü öğrencileri, TSE İzmir Laboratuvarı’nı ziyaret ettiler.

Uğur Okulları Gaziemir Kampüsü STEM Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri, TSE Ege Bölge Koordinatörlüğü'nü ziyaret etti. Öğrenciler üretim kontrolünü yerinde görerek bilinçli tüketimi ve kaliteli ürün alımını deneyimlemek ve bilinçli tüketimin gerekliliği konusunda çevrelerini de bilinçlendirmek için yola çıktı. Çiğli'deki yerleşkesinde iki özel laboratuvarı ile faaliyetlerine devam eden TSE Bölge Koordinatörlüğü'nde öğrenciler standartların hazırlanışı ve deney laboratuvarındaki süreçleri deneyimledi.

İlk ve ortaokulu öğrencilerinden oluşan gruba, eğitim salonunda TSE hakkında tanıtım filmini izletildikten sonra standartların hazırlanışı, deney laboratuvarlarının özellikleri, bilinçli tüketimin gerekliliği hakkında bilgi verildi. Kullandıkları her türlü ürünün üzerinde TSE markasını aramaları konusunda bilgilendirilen öğrenciler, örnek ürünlerin üzerinde incelemeler yaptılar. Ürün standartların numaralandırılarak isimlendirildiğini öğrenen öğrencilere, TS 1 no'lu standardın Türk Bayrağı ve Kumaşı olduğu vurgulanarak, bayrak hediye edildi.

Öğrenciler, İzmir EX Laboratuvarı'nı inceleyip, gerçekleştirilen deneyler hakkında laboratuvar teknik şeflerinden de bilgi aldılar. TSE'nin en önemli laboratuvarlarından EX Laboratuvarı ziyaretleri sırasında öğrenciler, inşaat malzemelerinin dayanım testlerini gözlemledi. İnşaat demirlerine yapılan çekme deneyi ile kaplama malzemeler için uygulanan yangın dayanımı testleri öğrencilerin ilgisini çekti.

 

 

 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.